• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Работа с гипскартон за напреднали.
torbalan - Дървен философ
Pooh написа:
...Торбалане, кажи ми какво натоварване носят профилите от гипсокартона и от камъка съответно? Истината е, че на всички тела им действа ГРАВИТАЦИЯ! О, чудо! Никой ли не го знаеше?! Всичко тежи НАДОЛУ, не настрани!...
О, чудо!
тогава защо на CW-тата слагае окачвачи? След като картона тежи само надолу - за чии са им окачвачите през 60 см.?
Всъщност, защо изобщо слагаме CW-та?

ако успееш да си отговориш правилно на горния въпрос - ще си наясно защо когато направиш стената 20 пъти по-тежка трябва да има повече окачвачи и CW-та по на гъсто...
Pooh - майстор
Да ти кажа, аз CW с окачвач никога не съм монтирал ... може ти да имаш друго виждане по въпроса, което ще е любопитно за голямата аудитория?
Виж с CD профилите работата е друга - окачвачите са за нивелация на скарата и никъде не се налага да са по-гъсто от 80см. Разбира се, освен за нивелация служат и за заздравяване на скарата от CD профили, защото за разлика от скара от CW профилите няма широчина, която да дава устойчивост. За справка - виж предстенна обшивка с CW профили, система W625 от системната листа на KNAUF. Там също не се слагат окачвачи, колкото и странно да ти изглежда. Не спори за неща, за които не си сигурен.
Има моментни усилия при окачване на тежести върху гипсокартонени елементи, но те пряко зависят от размерите на обекта, при 3см. дебелина на декоративните камъни, колко е момента и допустим ли е? Това ти остава за домашно - прегледай графиките за допустими тежести и начини на закрепване :wink:
torbalan - Дървен философ
Пух, прав си - сбъркал съм бучвичката, но това не променя нещата...

най-честият случай, който правим в къщи не е 625, а 623, ако ще даваме за пример системите на кнауф...

CD-та монтирани с директни окачвачи на стената...

та да се върнем на въпроса - какво толкоз пречи на картона да си стои кротко на стената, нали тежестта тежи само надолу? фиксираме CD-то горе и долу и пей сърце...
какво ще и нивелираш на тая скара ;)

кои все пак са силите, които карат конструкцията да се огъва насам натам?
какво става с тези сили, като залепиш нещо, което тежи над 50 кг. на кв. метър?


както вече казах - най-добре проектант да се изкаже :)
Galy - специалист
За да са точни графиките, камъка е с 2см дебелина ;)
vyrhara - специалист
Как ще тежи само надолу стена от не идеално еднакви по форма и грамаж камъни- това е нелепо-

при 2.50 м. височина натиска на камъка създава точки на напрежение, които възникват в местата с даже минимална изнесеност от центъра на тежестта, които карат стената да заеме крива вълнообразна форма и ако не е достатъчно залепването и фиксацията към стената- след време ще се разруши.
rockwall - майстор
не ми стана ясно защо под каменна облицовка трябва да има ГК

относно лепенето на камък върху мрежа - мрежата при монтаж на камък не е мрежа за шпакловане на ГК , а е метална с отвор 5х5 до 10х10см и се дюбелира през изолацията в тухлата или бетона

относно монтаж на камък върху шпаклована (или с латекс) стена
е добре поне да се надраскат до стабилна повърхност, защото в такива случаи обикновено не е ясно каква е шпакловката или кой е слагал латекса и какъв е той. Все едно да лепите фаянс върху прашна стена.

да не говорим че ако е нов ремонт могат да се спестят операции шпакла и боя, ако така или иначе отгоре ще идва камък

за ГК има облицовки по 10-15кг/м2 и това 60кг направо плаши

Изображение
dito - специалист
Тежестта хубаво ляга на пода, но при земетресение от хоризонталната сила дали не може да се откърти? Пух звучеше доста убедително с аргумента за теглото на фаянса, но все пак?
П.П. Конструкцията е изчислена на земетръс, не я мислете. Въпросът е в нещата, които не са. Между другото, сега като се огледах, на рафта над главата ми жената е оставила един Petit Robert... Дали е случайност :?
svetliopi44 - Чирак...
Аз фаянс който тежи 60кг на м2 ,не съм срещал ... :?
И камък с дебелина 2см. да се лепи с гребен е не сериозно :roll:
Galy - специалист
Трябва да ви кажа, че налепих 2/3 от камъка. В началото ме притесняваше теглото, но мисля че всичко е наред...ползвам флексово лепило на Кнауф. Доволен съм, става много здраво.

rockwall, картона си го има по други причини. Нали не си помислил, че го слагам специално за камъка? А относно "другите облицовки за гипсокартон"...естественото си е естествено мисля аз. А и до момента не съм срещал имитация, която да ме грабне. Пък и ти не предложи нищо...темата ми в моите ремонти стои толкова време и на няколко пъти питах за идеи за облицовка...

svetlio, защо да е несериозно да се лепи на гребен? Камъка е нарязан на еднакви по размер парчета. Отзад е равен, гладък, отпред си е естествено релефен. Пускам гребен и на стената и на камъка и лепя. Какво е твоето предложение?
Стелко - специалист
светльо обясни какво имаш предвид за гребена , на идеална стена от гк на топки ли да лепи? та така теглото на камъка ще се увеличи много на снимката съм лепил с 8мм гребен

Прикачен файл

STONE800x600.jpg
STONE800x600.jpg (107.75 KиБ) Видяна 8002 пъти
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Камък" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: