Работа с гипскартон за напреднали.
yancho_lud - специалист
Да,да много добре си го описал, ако излезнат въпроси ще питам
kuuuuuul - майстор
Като чета темата ми дойде следната идея.Става въпрос за цокъл на къща около 30см височина,да ли е възможно на фибран с дебелина10см х30см х ?см да се залепи предварително кокъла и след това да се лепи на стената.Тъй като долния край ще стъпва на земята може ли да мине без дюбели? :?
marmoz - специалист
Мисля че за 30 см няма да имаш проблеми с идеята,но поне сложи ПВЦ мрежа ,по 1лв на кв.м е не е скъпа..... :)
EDI - майстор
Не съм спец, ама ако питаш мен, по-добре си го направи първо фибрана за стената, после камъните.Ще стане по.здраво.По-трудно ще ти е да лепиш тежкото пано.Как ще изолираш шева, който неизбежно ще се получи между готовите пана, пък и ще си личи мястото на връзката между паната.
marmoz - специалист
EDI написа:
Как ще изолираш шева, който неизбежно ще се получи между готовите пана
И аз затова си мислех,ама визоално може да се получи като хбрид м/у кокъл и готови плочки /със зъб/,та да метка съседите после че си е купил готови плочки :-D ,преимуществото е че на голяма работна маса може да се направи и да се избегне гадното клечене/лежене,седене .../ за цоклите....
rockwall - майстор
30cm наистина не е много, затова не си прави експерименти, ами си го направи както трябва

Освен с лепило, изолацията трябва да се хване за стената с дюбели и метална мрежа, след което върху всичко това се лепят облицовки от всякакъв вид.
При предварително залепване това няма как да се случи.
Мрежата поставена върху ТИ, я укрепва към стената в добавка на лепилото.
Дюбелите и мрежата пренасят натоварването от изолацията към стената зад нея.
marmoz - специалист
Последно -спамвам и спирам за тези 30 см :-D Не ги слушаи тях ,пробваи 1-2 м да видиш става ли ,ако не се опитва и иноватира все на 1 място ще си седим ,иначе за другото са прави ,на място е по сигурно и изпитана система :)
VLADO66 - майстор
Цокъл на къща поне 60см-погледнете като вали силен дъжд до къде се омокря стената.
kuuuuuul - майстор
И аз затова си мислех,ама визоално може да се получи като хбрид м/у кокъл и готови плочки /със зъб/,та да метка съседите после че си е купил готови плочки :-D ,преимуществото е че на голяма работна маса може да се направи и да се избегне гадното клечене/лежене,седене .../ за цоклите....[/quote]


Точно това ми е идеята,даже трябва да се направят на едно място след което да се транспортират и там да се монтират.Мрежа ще се сложи задължително,даже може да се дюбелира за фибрана,зъб ще има също и паното може да е Г-образно.Относно захващането за стената за по сигурно мога да забия арматура на която да се надява платното :? Проблема е че нямам машина за рязане и ако някой може да направи паната да пише на лични,става въпрос за около 15-16м2.Това което е показал galin56 е горе долу каквото търся.
jekasus - майстор
kuuuuuul написа:
И аз затова си мислех,ама визоално може да се получи като хбрид м/у кокъл и готови плочки /със зъб/,та да метка съседите после че си е купил готови плочки :-D ,преимуществото е че на голяма работна маса може да се направи и да се избегне гадното клечене/лежене,седене .../ за цоклите....



Точно това ми е идеята,даже трябва да се направят на едно място след което да се транспортират и там да се монтират.Мрежа ще се сложи задължително,даже може да се дюбелира за фибрана,зъб ще има също и паното може да е Г-образно.Относно захващането за стената за по сигурно мога да забия арматура на която да се надява платното :? Проблема е че нямам машина за рязане и ако някой може да направи паната да пише на лични,става въпрос за около 15-16м2.Това което е показал galin56 е горе долу каквото търся.
Понеже си цитирал marmoz и той ти е съгражданин, да го издам че има машина водно рязане, купена много евтино и още неизползвана :-D

Тема "стена направена с камък тип кокъл" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: