saint056a - специалист
Та ще се нанасяме след време в нова кооперация. И на питаха дали гипсокартон или вътрешна мазилка ще е.Избрахме гипскартон като нямаме опит с него и още е една чуденка
какво бихте казали вие?
аз знам само че при гипсокартона ще бие на кухо и ще са прави стените
и другия въпрос е като се слага гипсокартона трябва ли стените да са измазани с нещо преди това?
иначе щяло да има външна изолация но си мисля че ако отвътре се слага на тухла ще е студено.

Предварително благодаря
leonardo_vd - модератор
Относително е да се каже че ще има гипскартон, НО как ще е монтиран - на лепене или на конструкция. За предпочитане е да сложите вата, дори и на вътрешните стени. Дава по-друг звук когато почукате на стената. Поинтересувайте се кой, как ще ви извърши монтажа. Изискайте някаква писменна гаранция за свършената работа, защото усещам че може да има "претупване на работата"
Любо - специалист
по принцип е по добре защото ще ви са идеално прави стените.С профили е по добре защото може дасе сложи и вата.Става супер изолация,независимо че от вън имате.иначе повечето го лепят, но поне за външните стени си сложи.Не е проблем че си на тухла направо се слага.
Проблем има ако се закача нещо по тежко трябва да се хваща със дюбел по дълъг за да захване добре тухлата
успех:)
Тани - модератор
Не знам колко по- тежко нещо имаш предвид , но за стандартни неща - до кухненски шкафчета се закачат директно за картона! За повече подробности - ТУК

А за да не чука на кухо се слагат двойна обшивка(два гипскартона един върху друг , с разминати фуги. По този начин се подобрява и шумоизолацията и акустиката на помещението! Поне така съм чел в дебелите книги , но майсторите които са го правили могат да кажат дали е така на практика!
leonardo_vd - модератор
Тани написа:
Не знам колко по- тежко нещо имаш предвид , но за стандартни неща - до кухненски шкафчета се закачат директно за картона! За повече подробности - ТУК

А за да не чука на кухо се слагат двойна обшивка(два гипскартона един върху друг , с разминати фуги. По този начин се подобрява и шумоизолацията и акустиката на помещението! Поне така съм чел в дебелите книги , но майсторите които са го правили могат да кажат дали е така на практика!
Двойните пластове са повече за здравина, но ако бюджета е ограничен по-удачния вариант е да се сложи вата, и 2 пласта от които първият да е 9,5мм.
А окачването на предмети е коментирано доста така че не виждам смисъл да се коментира.
marto - специалист
От година и половина две,в българия доста мащабно навлезе нов вид строителство,така наречената "Гипсова мазилка"(която според мене след още някоя друга година ще ни остави без работа(става дума за нас-тези които се занимаваме със сухо стрителсво-гипсокартон) )"Гипсовата мазилка"която е производство на KNAUF,е в 30кг торби и се нанася направо на тухлената стена(с предварително прекарани кабели)със специална машина после се минава с мастари и се цикли.Крайният резултат е изумителен(стига да са майстори майсторите)гладка като стъкло стена,изпъната по конец от който ъгъл погледнеш,следва една финна шкурка за да хване латекса,и пердашиш боята.
Този роман го написах не за да рекламирам тази мазилка,а за да попиташ изпълнителите каква мазилка смятат да правят в кооперацията,и ако е такава те съветвам да им откажеш гипсокартона защото от опит знам че ще бъде възможно най евтино изпълнение-на лепене,забрави за вати,двойни обшивки и т.н.
Ако пък е варо-циментова мазилка,откажи напълно ,нека да ти приспаднат от цената на апартамента мазилките,и след като ти издадът жилището си намери някои мастори препоръчани от твои познати или приятели и си направи апартамента по твои вкус:)

Нека и колегите да изкажат мнение по моят коментар и тогава решавай какво да правиш
leonardo_vd - модератор
marto написа:
От година и половина две,в българия доста мащабно навлезе нов вид строителство,така наречената "Гипсова мазилка"(която според мене след още някоя друга година ще ни остави без работа(става дума за нас-тези които се занимаваме със сухо стрителсво-гипсокартон) )"Гипсовата мазилка"която е производство на KNAUF,е в 30кг торби и се нанася направо на тухлената стена(с предварително прекарани кабели)със специална машина после се минава с мастари и се цикли.Крайният резултат е изумителен(стига да са майстори майсторите)гладка като стъкло стена,изпъната по конец от който ъгъл погледнеш,следва една финна шкурка за да хване латекса,и пердашиш боята.
Този роман го написах не за да рекламирам тази мазилка,а за да попиташ изпълнителите каква мазилка смятат да правят в кооперацията,и ако е такава те съветвам да им откажеш гипсокартона защото от опит знам че ще бъде възможно най евтино изпълнение-на лепене,забрави за вати,двойни обшивки и т.н.
Ако пък е варо-циментова мазилка,откажи напълно ,нека да ти приспаднат от цената на апартамента мазилките,и след като ти издадът жилището си намери някои мастори препоръчани от твои познати или приятели и си направи апартамента по твои вкус:)

Нека и колегите да изкажат мнение по моят коментар и тогава решавай какво да правиш
Това е навлезло доста отдавна. В чужбина също го има на всякъде и не е успяло да измести гипскартона, защото са съвсем различни процеси. Споко без паника, а и може да се прекфалифицираме. :)
marto - специалист
leonardo_vd написа:
а и може да се прекфалифицираме. :)
Хаха верно си е:)

А по темата ,какъв съвет би му дал на колегата :?:
leonardo_vd - модератор
marto написа:
А по темата ,какъв съвет би му дал на колегата :?:
Ами аз си дадох съвета. Правилно са го ориентирали, само да улучи на добри майстори, защото няма нищо по лошо от не добре монтиран гипсокартон.

Тема "Новото строителство и вътрешни замазки/гипскартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: