Spokoiniq - майстор
Аквапанела е водоустойчив гипсфазер, един приятел го ползва за бани на хотели, наредил е декари от него, но е бая скъп.Внася го СИПЕР май.Колкото до ватата сиперци имаха Степрок, към 120 кг/куб.м.Слагал съм я под плаваща замазка, 120 до 160 кила е препоръчителната плътност за такива пинизи.Ако искаш пробвай с ОСБ на крачета, но отделно крачета за повдигнати подове не знам къде ще намериш, Изолвер имат на каталог, а в наличност йок.Има опция крака за корпусна мебел регулируеми, но за да са регулируеми отгоре трябва да са марково, демек скъпи...Мой съвет или скара и каквото ти е на сърце отгоре, или перлит и двоен гипсфазер(колегата hricava се кълне че и еднослойно става под ламинат, но ти си решаваш).Та тъй... :)
prascho - майстор
дай малко повече информация за каква скара става въпрос?
Spokoiniq - майстор
бичменца 5/5см и редиш колкото гъсто искаш, като за дюшеме или по-рядко, успоредните бичмета се нивелират с подложки, дюбелират се в пода и фиксират със дюшемето(в твоя случй ОСБ например), може и да ги оребриш помежду им с къси парчета с Г планки, но е излишно
Тани - модератор
Spokoiniq написа:
Аквапанела е водоустойчив гипсфазер,
Аз много добре знам какво е , но провокирах колегата , за да го видя какво ще ми обясни след като дава компетентни "съвети" с конкретни продукти!

Една малка забележка и към тебе- Аквапанела няма нищо общо с гипсфазера , че дори и с гипса - това са плоскости на основата на ЦЕМЕНТ!
крум - специалист
А колегата вчера забрави да се качи на тавана да погледне и да снима какво пише на чувала с посипката... че не изключва и възможността да е сгрешил - за това си и затрая.
Ама така е - то от възрастта...
крум - специалист
Ето снимка.
Прав съм бил. Добре работи паметта ми (само дет забравям да снимам, когато трябва :D)
Тани, приемам извинение с бира в комплект, за дето сложи кавички на "компетентните" ми съвети.
А за втората ще почерпя аз :)

Прикачен файл

DSC00017.jpg
Aquapanel - Leveling fill
DSC00017.jpg (103.71 KиБ) Видяна 5038 пъти
Тани - модератор
Определено трябва да ти се извиня! Дори не подозирах че съществува подобна посипка. Дори в сайта на Кнауф и проспектите за Аквапанел няма никаква информация. А за бирата няма проблеми :-D

От къде може да се закупи тази посипка и спомняш ли си горе-долу колко струва торбата?
Spokoiniq - майстор
Тани написа:
Spokoiniq написа:
Аквапанела е водоустойчив гипсфазер,
Аз много добре знам какво е , но провокирах колегата , за да го видя какво ще ми обясни след като дава компетентни "съвети" с конкретни продукти!

Една малка забележка и към тебе- Аквапанела няма нищо общо с гипсфазера , че дори и с гипса - това са плоскости на основата на ЦЕМЕНТ!
за цимента си прав, просто още не съм работил с тия плоскост, ей ги на за който го интересува- http://www.knauf.bg/knauf/home.nsf/vPag ... enDocument
крум - специалист
:) Бири пием всякакви.
И аз не знаех за съществуването, докато русата кака от Юнг не ми я продаде вместо Силиперл...
Та.. Има я в Юнг (Ботевградско шосе) и в Дианабад (един от вносителите на Кнауф, взех ги от страницата на сайта, ама сега не я намирам нещо).. Нещо си 2000.
Цената - 350 лв/куб.м. без ДДС. Т.е. 35 лв. на торба без ДДС.
Силиперл така и не намерих... Материалите са съвсем различни - Силиперл-а са едни твърди топчета (нещо като стеропорови топчета, оваляни в цементово мляко за твърдост), а тази посипка е по-скоро като перлит, но като я натиснеш и се набива, докато перлита се разпрашава.
Тани - модератор
Е София ми е малко далече , но предполагам , че и в Пловдив го продават някъде. Кпуме ти от София беше нали? Обещанието си е обещание - въпреки , че аз не пия бира , но не ми личи :-D

Тема "под от гипсфазер комбиниран с минерална вата?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: