• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
velsi - Почетен майстор
Това по дългата страна на листа нали? Там е ясно. Тънкостите са при късата или където е рязано. Спомена за различни ленти или поне аз така разбрах. Там е интересното. Я сподели повече.
masteradmin - майстор
Е аз слагам разтвор преди да сложа лентата и след това я опъвам от едната към другата страна и леко по леко я натискам с шпакла.
Изображение
hricava - специалист
Варианта на leonardo_vd е по добрия според мен, защото лентата е самозалепваща. При варианта на masteradmin с първоначално полагане на разтвор в фугата понякога се получава проблем с лентата особенно на таван,тъй като не прилепва плътно към картона, а провисва и надига на места, ако разтвора е по мек. При шпакловане точно там където надига остават власинки от краищата на скъклофибърната мрежа и изисква да се покрие отново..
А що касае ъглите лично аз също го правя с акрилен силикон, както по краищата на стаите, така и между тавана и стените :?
Тани - модератор
Леонардо , като гледам по снимките направо шпакловаш цялите стени и тавани.Какво е предимството на този метод спрямо шпакловането само на фугите?
И още един въпрос - един и същ материал ли се използва за шпакловането само на фугите и друг след това или са различни? Ако са различни моля те пиши по-подробно какви?

Предварително благодаря за отговора!
Благодарение на този форум се наех сам да направя окачения таван в хола на моите родители и в момента съм стигнал да шпакловка, а това май е най-трудната част! А почти няма нищо написано за нея!
dido - напреднал
лично ас фугирам с fugen fuler а после шпакловам с сатен гипс и накраиа заглаждам с мрежеста шкурка на knauf.
leonardo_vd - модератор
Аз пък работя с НОРГИПС стандард и двете ръце и после леко със шкуркица минимум 180.
Изцяло се шпаклова само когато разстоянието от обърнатя ъгъл е недостатъчно за хубаво зануляване така че да не се личи вдлъбнатина.
А пък при късите фуги на картона/там където няма кант/ се зарязва с ножката малко от ръба на картона, после се нанася материала на тъничко колкото да може да се залепи стъкловлакнестата лента, след което се замазва самата лента отгоре. След като изсъхне се повтаря пак като гледате да е възможно с по-малко материал, но и да не се прозира лентата.

Всичко е до навик и се свиква лесно.
Тани - модератор
Благодаря за бързия отговор!
Само не ми стана ясно при късите фуги как точно се реже картона. Доколкото разбирам се реже под 45 градуса.Ако е така не е ли по-лесно още преди да се поставят да се вземат ръбовете с рендето?

А с вътрешните ръбове как се процедира? Зарязва ли се картона когато е по-голяма фугата и не става само със силикон или се залепя мрежата и направо се шпаклова?
leonardo_vd - модератор
Сега тръгвам за работа и днес ще снимам цялата процедура около фугирането.
masteradmin - майстор
Тани даи и ти някоя и друга снимка нека споделим малко опит...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Шпакловка фуги гипскартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: