8180 - майстор
Колеги,
Малко страничен въпрос - всъщност странично приложение.
Да ме упътите към читави чертежи на профилите - CD основно, но може би и CW ако има на него малките бертчета.
Трябва ми тези самотните страни да са "идеално" прави, ако има такива.
Ще съм благодарен да ме насочите и към доставчик с по-дебела ламарина на профила, а също и с прави профили от Вашите наблюдения.
Големите дължини (5-6м, ако има) също са желателни.
Благодаря
The_FAN - специалист
Истината в твоя случай са си оригиналните KNAUF профили.
Иначе Конструмат си правят техни и са много твърди и хубави.
Аз от всичко made in BG само техните признавам ! Не е реклама - не ми плащат ама което си е верно.... не мога да си изкривя душата.
8180 - майстор
Благодаря Фан,
Да препоръчаш магазин, че никога не съм пазарувал това.
Споменатите фирми имат ли маркировка върху профила или някакъв др. начин за идентификация.
За 10 или 20м става дума. Ако не е много главоболно да се намери на 5-6м, също предпочитам.
The_FAN - специалист
по принцип най-дългите са на 4м.
По поръчка може и на повече а ти ги резнат ма незнам....
Склада им е в Дружба....
http://www.construmat.bg/ - това им е сайта имат телефони звънни им направо на тях.
8180 - майстор
10х Fan :)
Вероятно ще е "CW 75 щендерен профил". Гледам само на Ригипс го дават 0,6 ламарина. Стандартно май са 0,5.
Благодаря за отделеното време.
W123 - специалист
То немега да помогна ама поне да попреча :-D
Абе кажи за какво ще ги ползваш тези профили че от когато си я пуснал темата все се чудя и немога да го измисля.Това ми направи впечатление че искаш да са идеално прави и по-дебелички.Нещо интерсно ще става май?!
8180 - майстор
W123 написа:
То немега да помогна ама поне да попреча :-D
Абе кажи за какво ще ги ползваш тези профили че от когато си я пуснал темата все се чудя и немога да го измисля.Това ми направи впечатление че искаш да са идеално прави и по-дебелички.Нещо интерсно ще става май?!
Светещ банд на фасада. Още не съм сигурен дали ще са прилични боядисани. Нещо не попадам на подходящи Al.
Тук поцинковането и цената ми харесват.
Не съм проверил още тези с безшевните олуци дали могат да предложат нещо читаво.
Приемам и др. идеи...
velsi - Почетен майстор
Колко голяма ще е конструкцията? И какви изисквания има към нея?
8180 - майстор
velsi написа:
Колко голяма ще е конструкцията? И какви изисквания има към нея?
8-9м, евентуално без допълнителна конструкция - този профил да е конструкцията - фасадата са някакви плочи. Евентуално ще се бяга от неон - компакни луминисцентни или LED. Четвъртата страна ще се затвори с нещо транспарентно (вороятно Вералит) във фирмен цвят.
Дано не излизаме от раздела, ама като поприключим, Велси мисля може да изтрие.
Изиквания: самоносещо, защита от дъжд и прах, поне 4-5г. живот без съществени промени на външния вид (черен цв. на профила, западно изложение)), удобно обслужване, че има на кота 8м. Ще минат и няколко (1-2) допълнителни кабела 2х1,5 през канала. Очаквам да поискат да не се дупчат плочите - тогава някакво по-сигурно на външни условия еластично (ако може да няма темпер. фуги) и "бързо" лепене на прахово боядисан профил към полирани плочи ще се търси.
Като ще помагате - идея за черни кабелни канали за външно!! или технология за читаво боядисване. Ще има 8-10 отклонения за др. светещи елементи. Гофрета или някакви шлаухи също са вариант. За тях дължините са 0,5 - 1м. Може да минем и с черни кабели, ама...
Правил съм подобно нещо, но го залагах под крайното покритие, а тук е късно.
Благодаря за вниманието, :)

Тема "Читави (прави) CD профили ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: