• 1
  • 2
rendo - специалист
Имам сходен проблем - Стаята е с много влага -
Ръбоохранителя е слаган с гипс (виждал съм сходния проблем и с други евтини шпакловки на гипсова основа)
Как се коригира - остъргваш с шпаклата хабъбналото което е като прах взимаш един спрей блажна боя пръскаш няколко път ЛЕКО ОТ РАЗТОЯНИЕ 10 СМ без да очакваш да белне много от първия път и след второто - третото напръскване ще започне да белее след което изтегляш една - две ръце колор кит шкуриш и боядисваш

!!! ВНИМАВАЙ как пръскаш защото иначе стената ще стане на "облаци" след боядисването
masterval - майстор
Често ми се е случвало това с напъпването на ъглите. Божа работа. И с кит и с гипсова шпакловка...
Понякога не става.
Това е като мехурчетата след фина шпакловка - ту ги има, ту ги няма. По едно време мислех, че като разбърквам с машина от скоростта вкарвам въздух. :-D Сещате се, че когато забърках колор-кит на ръка, също се изприщи...
Може би е от прекалено натискане при шпакловане?
vesbond - специалист
Пичове, някои ъгли се продават силно омазнени. И точно това е една от причините да не хваща щпакловката!
masterval - майстор
Не е до ъглите!
Днес прешпакловах втора ръка стена (не ъгли!) и виждам, как на места, където е имало мехурчета и съм ги шкурнал, след като нанеса кит, за една секунда избиват мехурите.
От жегата и пиенето на стената ще да е :? :? :?
  • 1
  • 2

Тема "Aлуминиеви ъгли - проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: