• 1
  • 2
rossenboy - специалист
Здравейте на всички майстори! Търсих из форума, ама такова чудо не намерих. Проблема е следният: след шпакловане на алуминиев ъгъл на гипсокартон шпакловката става на шупли. Шпакловано е с Фугенфюлер на Кнауф. Защо аджеба става така и как да го преборя - то не е само 1 ъгъл ами е масово :? :sad:

Прикачен файл

ъгъл.jpg
ъгъл.jpg (12.71 KиБ) Видяна 5230 пъти

Прикачен файл

ъгъл1.jpg
ъгъл1.jpg (11.01 KиБ) Видяна 5230 пъти
Чаро - Акълия
ха е те такова чудо не сам видвал.... или е рядък раствор или е няква влага. грунд слагал ли си или няква друга химия??? -Расзъждавам само....
тонито - специалист
как е хванат ъгала?шпаклован ли е директно?да е примръдвал докато е шпаклен?а срока на годност гледал ли си го/
dechev - специалист
И при мен кат шпакловаха се получаваше така от колоркита, та ги минаха първо с гипс и след това с него /колоркита/ за да няма контакт с лайсните.
The_FAN - специалист
Ако картона е лепен, и веднага след лепенето е сложен ръба и е шпаклован нищо чудно влагата от все още съхнещото лепило да е избила от там.... предположение само...или Fuller-а е с изтекъл срок на годност...
mlado-maistor4e - специалист
По- клоня към това лайсната да е разместена.
rossenboy - специалист
Благодаря за бързата реакция :-D Гипсокартона е на конструкция, нямя грундове преди ъгъла, хванат е директно с фугенфюлера. Същото става и като го хвана с колор кит. Това изпъкналото е като пяна - на шуплички, затова смятам че е някаква хим. реакция, да опустее дано. А срока на годност не го знам, ма май си е добре.
Чаро - Акълия
за да се избегне местенето на профила при зашпакловане, аз го хващам с такера доста ячко...и елеминираш проблема с местенето-виждал съм и с хартиено тиксо го правят ама с такера става -един път!!!.... смени и "доставчика" на профилите да не са някво страшно менте...
оставам си на мнение че е или влага или химия...пробвай да грундираш първо и после да шпакловаш (ако не е късно)
The_FAN - специалист
винаги с такера :)
апропо като гледам снимката не е от рзместване, а за това че няма грунд - та аз за 8 години никога не съм слагал и абсолютно никога не съм имал проблем от този род. По-лошо контактуват с ръбохранителя Молдовските фугомаси на Knauf и тези с изтекъл срок на годност.
W123 - специалист
За монтажа на ръбохранителите винаги използвам перлфикс като го полагам на ръба и после претискам самия ръбохранител така че перлфикса да "изплюе" през отворите, леко го прешпакловам така че да се запълнят дупките и го оставям да стегне.Когато е готов вече се прешпаклова с фюгенфюлер,унифлот,или сатен така че да се заравни със стената.
По този начин самия ръбохранител залепва от долната си част към ръба,какви са тези такери,тикса...в такъв случай материала се наслоява само отгоре и точно в самия ъгъл отдолу е празно и е предпоставка при лек удар да се сцепи леко шпакловката понеже няма какво да го подпира от вътре.
  • 1
  • 2

Тема "Aлуминиеви ъгли - проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: