• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
8180 - майстор
Гацо Бацов написа:
Има ли вероятност при сгради с традиционно строителство,ако се направят стените с вата и гипскартон да се появи конденз по тухлите на стената и да се овлажни ватата(изключвам панелка в която при осем етажна сграда се събира локва на третия етаж когато вали).Чувал съм подобни коментари,не знам до колко може да им се вярва.
По принцип има вероятност да се увлажни тухлата (стената) и ватата.
Детайлът вата+гипсокартон прави вътрешната повърхност на тухлата по-студена (преди това е била с темп. на помещението).
В жилищ. помещения винаги има влага (водни пари), която зимно време се стреми да мигрира навън (дифузия), където въздухът е относително по-сух. Ако по пътя си срещне повърхност с температурата на оросяване - парите кондензират в течна вода.

Гипскартонът сравн. добре пропуска водните ПАРИ (диша), ватата изобщо не ги спира. Затова при външни стени и тавани се препоръчва паропреграда зад гипсокартона (полиетилен, ал. фолио, XPS и др.).
Би могло пароограничаващ ефект да се постигне и с "недишащи" покрития (някои бои и латекси). Идеята е да не се дапускат към ватата повече водни пари, отколкото външната стена може да пропусне към улицата.
Или с др. думи: ПАРОПРОПУСКЛИВОСТТА на отделните слоеве в дадена стена трябва да НАРАСТВА отвътре навън.

Ако предстенната обшивка позволява ВЪЗДУХОпреминаване зад гипсокартона (фуги, отвори, контакти и пр.) това е още един маршрут за влагата към тухлите. По този път (инфилтрация) би могло да премине доста по-голямо количество влага.

Извод за практиката: предстенните обшивки (а и всякакви изолации) трябва да се изпълняват с отчитане на необходимостта от паро- и въдухопрегради.
В помещенията да се ограничава влагата на разумно ниво (чрез начина на живот, проветряване и вентилация), което съществено забавя скоростта на споменатите процеси.
leonardo_vd - модератор
още малко пресни снимки

Прикачен файл

Photo-0037.jpg
снимка 1
Photo-0037.jpg (41.67 KиБ) Видяна 12214 пъти

Прикачен файл

Photo-0038.jpg
снимка 2

Боядисано първа ръка :
Photo-0038.jpg (60.38 KиБ) Видяна 12214 пъти
leonardo_vd - модератор
:)

Прикачен файл

HPIM3133.JPG
HPIM3133.JPG (129.15 KиБ) Видяна 11890 пъти

Прикачен файл

HPIM3214.JPG
HPIM3214.JPG (126.73 KиБ) Видяна 11890 пъти
caspar - помощник
ЛЕОНАРДО VIJDAM 4E VRAZVA6 PROFILITE SAS TEL RAZIASNI MALKO TOVA NADEJDNO LI E I IMA LI TANKOSTI
leonardo_vd - модератор
caspar написа:
ЛЕОНАРДО VIJDAM 4E VRAZVA6 PROFILITE SAS TEL RAZIASNI MALKO TOVA NADEJDNO LI E I IMA LI TANKOSTI
Първо - Писането на кирилица е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО във Форума.

Връзвам с тел само ако клиента иска това за да си спести някой лев. Иначе за надежноста :? не е надеждно по-здраво си е с окачвачи. Така че: "Не връзвайте с ТЕЛ"
KILL_FUCK_DIE_ - помощник
leonardo_vd написа:
Стефан написа:


Иначе погледнато, всеки нормален човек си прави сметката. И може да прецени колко струват материалите, и колко е труда на майсторите. И преценява, дали да възложи на друг, или сам да се справя.
Цените на материалите може да прецени, Но труда на майстора НЕ! . Както и аз не мога да определя колко пари ще ми вземат да ми поправят колата - като пример ти го давам.
До това дередже е стигнала българия, защото всеки гледа да си прави всичко сам и е специалист по всичко.
При мен са на работа 4 човека:
Всеки зима поне 15-20лв. дневно.
Разходи за гориво
Маса пари за инструменти
Осигуровки, данъци и каквито се сетиш още разходи,
Та аджаба колко да ти взема на 1 метър квадратен окачен таван от гипскартон.
На един кв/м прав таван без шпакловка 7 лева ...4ма сме общо с мен като 2ма предимно носят картон и кафе в стъклени бутилки ,под 30 лева на ден гледам да не взимаме ,като сложа разходите обаче ...:( Само от началото на месеца 3те ми перфоратора бяха на ремонт,2та винтовера и те...да не говорим ,че само за ножове и ролетки (загубени или хванали нечий джоб отиват сума пари месечно)
Обущаря ходи бос нали ...:)
Стефан - майстор
KILL_FUCK_DIE_ написа:
...4ма сме общо с мен като 2ма предимно носят картон и кафе ....
Обущаря ходи бос нали ...:)
Чудно ми е, че в тоя форум вече пишат само майстори - фирмаджии :? Колко ли останахме аматьорите? :?
KILL_FUCK_DIE_ - помощник
Стефан написа:
KILL_FUCK_DIE_ написа:
...4ма сме общо с мен като 2ма предимно носят картон и кафе ....
Обущаря ходи бос нали ...:)
Чудно ми е, че в тоя форум вече пишат само майстори - фирмаджии :? Колко ли останахме аматьорите? :?
Във фирмата съм от 4 години и правя само и единствено картон ,просто е трудно да си намирам постоянно работа сам ,но пък е по-изгодно пример онзи ден обръщах капандури велукс цена на бр. 50 лева без шпакловка 7по50лв ,а шефа прибра 600 лева тоест за 4 часа е взел 250 лева без да мръдне от офиса ебаси...
leonardo_vd - модератор
Стефан написа:
KILL_FUCK_DIE_ написа:
...4ма сме общо с мен като 2ма предимно носят картон и кафе ....
Обущаря ходи бос нали ...:)
Чудно ми е, че в тоя форум вече пишат само майстори - фирмаджии :? Колко ли останахме аматьорите? :?
Аз никога не съм претендирал за титлата "майстор" а камо ли "фирмаджия" Сигурен съм кой искаш да посочиш, не съм само аз, но мога да ти кажа че за годините си въобще не се давам на нито един стар майстор.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "ГАЛЕРИЯТА на leonardo_vd" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: