• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Takezo Sensey - модератор
leonardo_vd написа:
Айде отключих ви СПАМ темата. Само заради молба на автора. Тая тема за мен е безмислена. Ама сега ми дължи услуга. :lol:
Благодарско Лео !!!

:prost:
leonardo_vd - модератор
Стефан написа:
Май ще става вакханалия. Вече виждам заключени теми. А колко беше нормално без правоверни :lol:


mod.edit:leonardo_vd...Стефане, айде кат не ти искат мнението да не се обаждаш. Твоето сега е чист СПАМ. Да следващи заключени няма да има, лично аз ще ги трия. Както и постове като тоя.
Нека това да е последния такъв пост. :x
dechoоо - специалист
Абе май не му е тук мястото :? ...ама да попитам
След някои ден има вероятност да ходя на поправки на един обект.И понеже не съм поемал от този род обекти и се чудя как да се пазаря.Мисля си че най добре ще е на някъква надница...ама каква :?
Дайте някакъв съвет,че и аз да съм доволен и те дане се откажат :-D

Ами благодаря Ви :)
Pooh - майстор
За поправки, по старо правило се взима *2. Имай предвид, че имаш разваляне и чак след това поправката ... та ти си прецени как ще ги калкулираш нещата, но под 1.5*<цената> е срамота. Надницата е абсурд - на надница работят само общаците, защото нямат иначе отчетност на дейноста.
Последна промяна от Pooh на ср юни 17, 2009 11:58 am, променено общо 1 път.
Matchless - специалист
dechoоо аз много мразя да поправям, но за съжаление много често ми попадат такива обекти :x .Зависи какво ще поправяш...и колко естествено.Ако можеш да снимаш и да го обсъдим(ако имаш желание също де:) )ще е най добре.Но обикновенно аз вземам по 1,5 от цената...ако подменям с нови материали-демонтаж-монтаж, ако работя със старите може и двойно.Ако е много кофти положението и/или не идва на квадрат или линеен метър да се смята давам обща цена...Преценявам си за колко дена ще го сърша,слагам си надник който си правя при нормална работа+ 10% и така...понякога и така ми се е налагало...Какви ли не изпълнения съм оправял, които са много работа и трудоемки и отнемат много време и нерви, а са нищожни квадрати и л.м. и ако съм го смятал така надника ми би дошъл по малък от на общак :x пък работата е пипкава.Бе много нерви ми отиват на такива обекти:)
Pooh - майстор
Имах предвид, че на надница е несериозно да се работи - ако някой ми се навие да му работя на надница, кое гарантира, че няма да се бавя умишлено? Идеята е за топтан цена /цялостна/, която да е уточнена предварително, но тук идва момента със скритите и допълнителни работи - не знаеш, какво е положение на конструкции и основа, преди да разбиеш. Ако има да се поправя примерно кутия от гипсокартон, за чиято направи би взел 50лв., сега ще кажеш 100лв. Ако говорим за прешпакловане на таван - цената на шпакловката, която си обявяваш*2 и така. Но наистина е много индивидуално ... идеята е да не се забравя, че всяка една преправка е много по-трудоемка и по-пипкава от самото изпълнение, и задължително това трябва да се отрази и на ценовата политика. :wink:
dechoоо - специалист
Днес ще разбера дали ще стане и утре евентуално може да ходя да го видя.
А на думи ми го обясниха така...смяна на 5-6 пана от растър.Изрязаване на картон по тавана,отвор около 50 на 50 и подмяна със шпакловка и латекс.Това ми казаха,но си е друго като се види...А аз все си мисля че на квадрат ще ми се върже нещо нищожно,не съм го смятал още :? .И затова си мисля на пазар(горе долу да ми дойде някаква добра надница)
Илиян Илиев™ - майстор
Нема пазар, нема надница. Преценяваш си и казваш цената без много обяснения. Като му е скъпо майстори има бол. Той вече е попаднал веднъж на ефтини.

Оня ден един ме пита за цена за фуга на камък. Викам - 10 евро на метър. Човека ми вика ми той баджанак ти ми иска 10 евро на метър за да налепи камъка и да направи фугата, но понеже ми се видя скъпо си го налепих сам и сега не мога да направя фугата.

Викам му - ми обади се на баджанака да ти направи фугата за 5 евро на метър или поразпитай другите майстори та дано намериш някой да ти я направи за 1-2 евро на метър и те така. :lol:

Накрая пък с цялата си наглост ми вика - понеже сме род(жена му е братовчедка на мойта жена) не може ли да отбиеш нещо от цената. Аз му казах - Понеже сме род може ли да ти донеса сметката за тока или за телефона и да ми ги платиш ти. :lol:
svetliopi44 - Чирак...
Кой е клепал това ...да си признае... :shock: :shock: :shock:

Прикачен файл

1.jpg
1.jpg (33.62 KиБ) Видяна 3491 пъти

Прикачен файл

2.jpg
2.jpg (35.54 KиБ) Видяна 3491 пъти
Pooh - майстор
По-добре да си трае, че ръчичките му откъсвам! :x
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Сладки приказки и раздумки за неща свързани с ГК." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: