• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 19
IJAN - специалист
Интересно ми е дали някой е лепил гипскартон с тази пяната на церазид дето я използват за топлоизолация, не е като монтажната пяна.Дали ще стане здраво с нея.
The_FAN - специалист
Тук нещата почват да звчат в духа на:

да направим от дърво - салам и от пръдня - боя...

да ме прощавате !
The_FAN - специалист
pesho написа:
hristo_gerenski написа:
А добър ли е варианта СD профила да бъде вкопан в мазилката захванат с дюбели и нивелиран съответно през 60 санта и след това гипскартона към стената
:megaeek: :gott: :wallbash: :hilfe: :shocked: :datz:...HE
Сега разбра ли защо се пее в песента...." В BG винаги е имало нещо сбъркано..." :)
pesho - специалист
..Отдавна..ама тук е по-интересно..
trockenbauer - напреднал
jsb1968 написа:
От този форум станах спец по гипсокартон за което благодаря на всички участници!
Но както е казал шопа "Що да копам седнал, ако мога легнал" или нещо подобно, че и аз му търся "лекото".
Я кажете мога ли да монтирам гипсокартон директно на стената само с дюбели и обикновенни видии с тромпетни глави. Стените са прави и ми се ще да спестя от конструкция, да не се цапотя с кюфтета и да икиномисам място.Къде са подводните камъни?????
Живеем в 21-ви век,но уви в БГ.Подобни "ентусиясти "лепят" плоскостите и на тавана и дюбелират докато "дръпнело" лепилото :evil: :shock:
http://64.233.183.104/search?q=cache:zG ... cd=3&gl=bg


http://www.stroymont.com/d14.pdf
Успех
:wink:
trockenbauer - напреднал
IJAN написа:
Интересно ми е дали някой е лепил гипскартон с тази пяната на церазид дето я използват за топлоизолация, не е като монтажната пяна.Дали ще стане здраво с нея.
:? :shock: :evil: :megaeek: :shocked:
http://www.stroymont.com/d14.pdf
А се смеем на албанците :-D
IJAN - специалист
не се смей на албанците-явно с пяна не си работил
:?:
абе и аз нещо да питам
ако вместо метална конструкция, сложа дървени летви, а между тях вместо вата - стиропор и после на летвите хвана гипскартона?
щото външна изолация ми е почти невъзможно да направя. мястото е недостъпно, а ако наема скеле сигурно много ще се оскъпи.
така смятам че дървото няма да направи термомост а и като цяло е по лесно пък и по евтино ще излезе.
а и ако летвите са с дебелината на стиропора, предполагам че няма да има нужда от дюбели за него, защото после гипскартона ще го подпира?
моля помогнете с мнения!
lotosf - специалист
Относно лепенето на ГК върху стена искам и аэ да иэкажа мнение по въпроса.Аэ съм начинаещ и никога до сега не го бях правил но една от вътрешните стени я облепих с ГК като го лепих директно на стената беэ вати и такива работи.За по- сигурно сложих и дюбели за бетон и го шпакловах и стана супер и много по-лесно отколкото ако трябваше да правя скеле.И по тоэи повод мога да се хвана на бас с човека тук дето каэа че това не било за начинаещи и че едва ли не щяло да се отлепи няма да мръдне.Иначе това за тавана дето го коментирахте наистина не е правилно да се лепи ГК на тавана и вата на всичко отгоре защото ако се отлепи доста ще боли. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 19

Тема "Монтаж на гипсокартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: