• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 19
Стефане само искам да ти кажа че лично сам правил фигири от гипсартон на външна фасада на колперация,шпаклована и после измазана с минерална мазилкал Жалко че намам снимки да ги видиш
tottenham - специалист
а как се процидира при нарушаване на целостта на ГК? Имам впредвид някакъв теч, или дупка от удар и т.н.? изрязва се участъка и след това .. ?
leonardo_vd - модератор
tottenham написа:
а как се процидира при нарушаване на целостта на ГК? Имам впредвид някакъв теч, или дупка от удар и т.н.? изрязва се участъка и след това .. ?
Да изрязва се парче, поставят се профили по дългата страна на отвора и се затваря с парче. Натам процедурата е ясна.
Сложихме гипсокартона. Толкова ни къса нервите майстора...Сега ви изпращам снимки да видите как изглеждат връзките между тавана и стените...В тази България от всичко трябва да разбираш... :cry:
radoraev - специалист
Кажи как и по какви критерии намерихте майстора-ако обичаш
интересно ми е просто
stoichkov - помощник
Лепилото трябва да е на гьстота както разбиваш белтьци с миксера,с такава гьстота е наи добре,обаче трябва да си свикнал да лепиш картон,защото бьрзо се втвьрдява а втвьрди ли се,неможе да се нивелира защото топките моментално ще се отлепят от картона.Затова ако не си го правил,го бьркаи да стане с гьстота както на крем като правиш на котлона :wink: така ще имаш достатьчно време за нивелация, като трябва много финно да натискаш листа ако е крив защото лесно хльтва когато лепилото не е гьсто и после трябва да го дьрпаш назад а ако топките не са дебели ще се отделят от картона,НИКОГА ВЬРХУ ЛИСТА НЕ СЕ СЛАГАТ ТОПКИТЕ,А СЕ МЯТАТ НА СТЕНАТА за да стане здраво,ако на листа ги сложиш повечето може да не хванат като го лепиш на стената ако не е на 1-2 сантиметра от стената картона и стената е крива.Винаги проверяваи мазилката,ако е някаква стара я кьрти за да може топките здраво да хванат,понеже вьрху стара боя/мазилка тя лесно се отлепва,винаги предварително ''подмазваш'' стената(което ще рече че трябва да нанесеш сьвсем тьньк слои от лепилото навсякьде кьдето ще мяташ топките за да може това да послужи като грунд на стената.При новото строителство нямаш грижи,когато е бетон грундираш,когато е тухла подмазваш и немаш грижи с здравината на картона.Има едно турско лепило което не знам точното му име на турски,но то се използва масово и е хем добро хем не е скьпо,20лева някьде е 30кг торба ,което стига за 4-5 листа,а ако ползваш NORGIPS,KNAUF те са по скьпи щото са гьзарски , няма смисьл от тях,масово се ползва турското,а и е здраво,сьщото е като САТЕН-а за шпакловка които се използва само че вместо розово е с черни ленти торбата,абе питаи в някои склад -те ще знаят закакво говориш.Моя сьвет е ако не си лепил не се хващаи по-добре да не ти хлопат листите после.....ТРЯБВА ОПИТ ЗА ДА МОЖЕ ДА ЛЕПИШ като хората.В гипскартоните наи тьнкото нещо е лепенето,останалото си е чиста математика .НЕМОЖЕ ДА СЛОЖИШ ВАТА И ДА ЛЕПИШ КАРТОН,като искаш вата -ще направиш на конструкция картона,стига с тез бьлгарски експирименти да излезе още по евтино,като ти хванат топките за ватата ще те питам някои ден кат те у :-D дари по главата листа
radoraev - специалист
stoichkov написа:
Лепилото трябва да е на гьстота както разбиваш белтьци с миксера,с такава гьстота е наи добре,обаче трябва да си свикнал да лепиш картон,защото бьрзо се втвьрдява а втвьрди ли се,неможе да се нивелира защото топките моментално ще се отлепят от картона.Затова ако не си го правил,го бьркаи да стане с гьстота както на крем като правиш на котлона :wink: така ще имаш достатьчно време за нивелация, като трябва много финно да натискаш листа ако е крив защото лесно хльтва когато лепилото не е гьсто и после трябва да го дьрпаш назад а ако топките не са дебели ще се отделят от картона,НИКОГА ВЬРХУ ЛИСТА НЕ СЕ СЛАГАТ ТОПКИТЕ,А СЕ МЯТАТ НА СТЕНАТА за да стане здраво,ако на листа ги сложиш повечето може да не хванат като го лепиш на стената ако не е на 1-2 сантиметра от стената картона и стената е крива.Винаги проверяваи мазилката,ако е някаква стара я кьрти за да може топките здраво да хванат,понеже вьрху стара боя/мазилка тя лесно се отлепва,винаги предварително ''подмазваш'' стената(което ще рече че трябва да нанесеш сьвсем тьньк слои от лепилото навсякьде кьдето ще мяташ топките за да може това да послужи като грунд на стената.При новото строителство нямаш грижи,когато е бетон грундираш,когато е тухла подмазваш и немаш грижи с здравината на картона.Има едно турско лепило което не знам точното му име на турски,но то се използва масово и е хем добро хем не е скьпо,20лева някьде е 30кг торба ,което стига за 4-5 листа,а ако ползваш NORGIPS,KNAUF те са по скьпи щото са гьзарски , няма смисьл от тях,масово се ползва турското,а и е здраво,сьщото е като САТЕН-а за шпакловка които се използва само че вместо розово е с черни ленти торбата,абе питаи в някои склад -те ще знаят закакво говориш.Моя сьвет е ако не си лепил не се хващаи по-добре да не ти хлопат листите после.....ТРЯБВА ОПИТ ЗА ДА МОЖЕ ДА ЛЕПИШ като хората.В гипскартоните наи тьнкото нещо е лепенето,останалото си е чиста математика .НЕМОЖЕ ДА СЛОЖИШ ВАТА И ДА ЛЕПИШ КАРТОН,като искаш вата -ще направиш на конструкция картона,стига с тез бьлгарски експирименти да излезе още по евтино,като ти хванат топките за ватата ще те питам някои ден кат те у :-D дари по главата листа
На брат ми го грундира с лепило и затва му се отлепиха 50% от плочите
tihogr - специалист
Според мен не е препоръчително да се лепят тавани или поне ние не го правим и се стараем да го избягваме. Задължително е използването на лепило, понякога и със шпакловка съм лепил като става въпрос за по-малко парче или лентичка картон. Някъде, ако разстоянието е по-голямо се лепят майки от парченца картон и като постегне върху тях се слагат отново кюфтета. Когато е бетон се маже предварително с бетон контакт. Доколкото си спомням при лепенето може да не се разминават фугите на гипскартона. Важно е картона, който ще се лепи да е добре съхраняван имам предвид да не е крив изобщо.
По горе стана въпрос за тънка конструкция. Има със сигурност такава няколко пъти правих предстени с тънки профили ( 2 см. )
Преди всичко е за предпочитане конструкцията пред лепенето. Като се иска да не се свива помещението се слагат тънки профили и така.
Другото по повод лепенето, мисля че е казано в темата. Иначе и аз не обичам да лепя много ама се налага от време на време.
Точно утре ми предстои да лепя гипскартон скоро не бях извършвал тази операция.
tihogr - специалист
днес си полепих доста картон и то с удоволствие поне докато лепех с Ригипс, а след като свърши докараха Норгипс и се усети разликата в качеството нещо, което си го знаех не че Норгипса не върши работа ама все пак. Иначе си е кеф само да изправяш листове на 3 м. без да се режат. Пожелавам на всеки такъв обект.
От този форум станах спец по гипсокартон за което благодаря на всички участници!
Но както е казал шопа "Що да копам седнал, ако мога легнал" или нещо подобно, че и аз му търся "лекото".
Я кажете мога ли да монтирам гипсокартон директно на стената само с дюбели и обикновенни видии с тромпетни глави. Стените са прави и ми се ще да спестя от конструкция, да не се цапотя с кюфтета и да икиномисам място.Къде са подводните камъни?????
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 19

Тема "Монтаж на гипсокартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: