milenmi - напреднал
Здравейте !
Изказвам като новодошъл поздрави към всички присъстващи потребители тук, наистина много хубав сайт с много полезен форум и материали .
Ще публикувам тук някой снимки на първи опити във работата със профили и гипсокартон :) приемам наставления критики и поощтрения.
Извинявам се за качеството на снимките но са правени с телефон обещавам че при първа възможност ще снимам със дигитална камера!

Прикачен файл

13.jpg
13.jpg (25.03 KиБ) Видяна 9293 пъти

Прикачен файл

016.jpg
016.jpg (30.33 KиБ) Видяна 9293 пъти

Прикачен файл

24.jpg
24.jpg (36.69 KиБ) Видяна 9293 пъти

Прикачен файл

027.jpg
027.jpg (27.72 KиБ) Видяна 9293 пъти
marto - специалист
milenmi написа:
Здравейте !
приемам наставления критики и поощтрения.
Здравей и добре дошъл(и аз съм нов във форума)

Поради ниското качество на снимките само едно нещо ми направи впечатление-окачвачите.На 3-та снимка забелязах че са по един на профил, а трябва да са 2 :!: ,или по-точно казано на стена окачвачите се слагат през 90-100см а на таван 70-80см(за таван се ползват метални дюбели ако следващите ти снимки са на тавана на тази стая:))


П.П. на първата снимка в дъното има някаква дъгова конструкция,каква е тя че нещо не хвърлям дотам:)
leonardo_vd - модератор
Да директните окачвачи наистина са малко. Онова извитото е сигурно конструкцията за изкривена колона :) Така ли е?

Изглежда ми познато.

Чакам с нетърпение следващите снимки.
marto - специалист
Ако е извита колона не се мъчи по този начин(гледам че имаш още доста колони)

Закови от двете страни на колоната ленти гисокартон,изрежи ги в каквато форма искаш да бъдат(първата изрязка използвай за шаблон на втората)накови нацепен UD профил нареди след това CD-та и затваряй :idea:
leonardo_vd - модератор
marto написа:
Ако е извита колона не се мъчи по този начин(гледам че имаш още доста колони)

Закови от двете страни на колоната ленти гисокартон,изрежи ги в каквато форма искаш да бъдат(първата изрязка използвай за шаблон на втората)накови нацепен UD профил нареди след това CD-та и затваряй :idea:
Правил ли си го този номер?
milenmi - напреднал
И аз имах подозрения че са малко окачвачите :) и явно неса били напразни ! Иначе да нормално е да ти изглежда позната колоната Леонардо все пак взаимствах от една твоя подобна такава дай Боже и моята да стане като твоята банкет ще вдигна :partyman: имам да правя общо 2 такива на едната конструкцията е готова другата е в процес на разработка има на първата снимка някакви наченки от нея .
Има нещо друго което ме притеснява листите ми гипсокартон не завършват със ъгъл от 45 градуса който да образува фуга а по скоро са със малко по ниско ниво и овални а отстрани пише ригипс какво мислите за това ?
leonardo_vd - модератор
milenmi написа:
И аз имах подозрения че са малко окачвачите :) и явно неса били напразни ! Иначе да нормално е да ти изглежда позната колоната Леонардо все пак взаимствах от една твоя подобна такава дай Боже и моята да стане като твоята банкет ще вдигна :partyman: имам да правя общо 2 такива на едната конструкцията е готова другата е в процес на разработка има на първата снимка някакви наченки от нея .
Има нещо друго което ме притеснява листите ми гипсокартон не завършват със ъгъл от 45 градуса който да образува фуга а по скоро са със малко по ниско ниво и овални а отстрани пише ригипс какво мислите за това ?
Не се притеснявай просто картона е на друг производител. Ригипс е добър производител.
marto - специалист
leonardo_vd написа:
marto написа:
Ако е извита колона не се мъчи по този начин(гледам че имаш още доста колони)

Закови от двете страни на колоната ленти гисокартон,изрежи ги в каквато форма искаш да бъдат(първата изрязка използвай за шаблон на втората)накови нацепен UD профил нареди след това CD-та и затваряй :idea:
Правил ли си го този номер?

Правил съм го.Сходно е с обличането на обикновенна колона само че с малко повече заигравка :wink:
leonardo_vd - модератор
marto написа:
leonardo_vd написа:
marto написа:
Ако е извита колона не се мъчи по този начин(гледам че имаш още доста колони)

Закови от двете страни на колоната ленти гисокартон,изрежи ги в каквато форма искаш да бъдат(първата изрязка използвай за шаблон на втората)накови нацепен UD профил нареди след това CD-та и затваряй :idea:
Правил ли си го този номер?

Правил съм го.Сходно е с обличането на обикновенна колона само че с малко повече заигравка :wink:
Постни някоя снимка ?
Аз вече се чудя какво да направя от картон? Ама да е много шантаво.
И аз от една година се занимавам с поставяне на гипскартон но не профисионално, а просто ми се наложи. Построих двуетажна къша и реших вместо да я измазвам да наслагам гипскартон понеже под него може да се постави и вата. За мен лично, по удачен и лесен вариант на направата на извивки е оформянето на листа гипскартон поставянето му на необходимото място след което по овалите се закрепя нарязания UD профил както и обръщането с другия лист или лента гипскартон. Така по тоя начин както го е направил milenmi ми се струва излишно услужнено. Поне това е моето мнение

Тема "Първи стъпки и от мен !" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: