• 1
  • 2
totko - специалист
Привет отново на всички!
Временно се бях прехвърлил на друго място да правя ремонт и все още не съм подхващал този трегер. Преди да го подхвана, искам да споделя какво ме тревожи и да задам още няколко въпроса.
Та , притеснявам се за тези дюбели които трябва да поставям, или по точно от това дали няма да са много изкочили навън, или много влезли навътре в бетона от което гипскартона да "щръкне" или да се "вдлъбне; също така се притеснявам дали ще съвпаднат дупките след като сложа гипсакртона ... Това са ми притесненията които може би ви изглеждат смешни,но ... все пак ще ми е за първи път :roll:
А сега и въпросите :)
Тъй като няма да поставям много дюбели, може ли вместо такива, да ползвам винтове за бетон?Виждал съм как захващат ПВЦ дограма към бетон с подобни винтове :?
С какъв грунд да грундирам трегера за да предотвратя бъдещо отлепване - бетон контакт на Церазид ще ми свърши ли работа или има по подходящ грунд ?
totko - специалист
Или всички са на море :? , или въпросите ми са много тъпи :lol: :-D щом никой не се наема да ми отговори
alexb - специалист
ако аз го правя, нямаше да го правя на лепило. С конструкция е по здраво и по лесно според мен.

Червен грунд на Боро ще ти свърши работа, като слагаш дюбелите лепилото трябва да е стегнало, взимаш една обикновенна бургия за желязо и си правиш фаска колкото да се скрие дюбела.

ПС: не разбрах кои дупки се притесняваш дали ще съвпаднат?
Тани - модератор
Дюбелите се ползват само докато дръпне лепилото , след това не са необходими и може дори съвсем да ги махнеш.Какво бих направил аз:

- Къртя поне 20 см от мазилката от двете страни на трегера , като продължавам и от страните надолу по тухлите .

- Грундирам с бетонконтакт - посочения от тебе става.

- лепя първо картона по стената (тухлите) , като го оставям поне 20 см под нивото на трегера и изчаквам да дръпне .

- изрязвам картони за двете горни части на трегера , които се получава да са широки около 40 см .

- залепям ги , като поставам картона да стъпи върху вече залепения преди това картон на стената . Ако трегера е по-къс от дължината на отрязаното парче картон и от двеве страни на стената вече сме залепили картон , то горното парче стъпва от двете си страни и дори не е необходимо дюбелиране.Ако трегера е дълъг обаче , ще ни трябват две отделни парчета картон и ще е необходимо да ги фиксираме временно към трегера докато лепилото втвърди. Това може да стане с каквото имаме под ръка - пирон , електрод , по-дълъг дюбел - колкото да не пада надолу , а от друга страна да може да се нивелира лесно .

- след като изсъхне добре лепилото обикновено на другия ден се маха "дюбела" и се пристъпва към нивелиране , начертаване и изрязване на излишната част от гипскартона . По този начин се получава Г- образна форма на парчето картон и няма опасност да се напука по продължение на трегера!

-Сега вече може да поставим профилите и да затворим долната част.

-Залепяме или поставяме профили и на картоните на стената и сме готови за шпакловка! Не забравяме да застъпим с мрежа поне 20 см широка всички снадки за да избегнем пукнатини




Евентуално от едната или двете страни може да се оформи свод при рязането на картона.

Желателно е да се остави поне 10 см над луничките!



Е това е " накратко " ако има въпроси питай!
totko - специалист
Тани, благодаря за подробното описание.
Вече залепих парчетата, долу-горе по описания начин. Мислех да слагам винтове за бетон, но преди това ги пробвах на друго място и не успях да ги навия, поради което се отказах напълно от допълнително закрепване. А и ми се струва че стана достатъчно здраво само с лепилото и няма нужда от дюбелиране. Изрязах си и сводче, там където беше вратата. Ше направя снимки когато го затворя напълно
trace - помощник
Да не отварям нова тема - и аз започнах един ремонт и стигнах до о6лицоване на трегерите с гипскартон. Тани много до6ре е о6яснил за колегата, но при мен може ли да се приложи същото? Или конструкция тря6ва да се направи? Разгледах доста теми за сводове, трегери, преградни стени, но не ми става много ясно как да се направи при мен.
Прилагам 2 снимки, "чертежите" са зле, ама мисля че се раз6ира какво искам да направя. Нивото е малко по-надолу защото искам да сложа лунички - 10см четох, че е достатъчно.

Изображение
Изображение
  • 1
  • 2

Тема "Как да "облека" бетонен трегер с гипскартон?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: