ivelian - напреднал
Аз съм абсолютно начинаещ прочетох доста тук и мисля че доста принципи посхванах ... та директно на въпроса ... дайде идея как да скрия тоя вентилатор в банята в смисъл с каква точно форма
Прилагам снимки (първото ниво ще скрие трабите и въздуховода)
Разбира се си мисля и за нещо като ревизия все пак този вентилатор трябжа да може да се обслужва ако недай си боже се наложи!?

само като стимул за всеки начинаещ направи си сам ;-)) всичко съм си правил сам в банята без канализацията и скрижането на структурата с гипсокартон) може да видите останалите снимки на банята в раздела за банята или да добавя тук още.

Прикачен файл

vyzduhovod.jpg
въздухожода и част от трабите топло и студена вода
vyzduhovod.jpg (46.32 KиБ) Видяна 2692 пъти

Прикачен файл

ventilator-turbina.jpg
самото чудо винтилатор ;-)
ventilator-turbina.jpg (41.98 KиБ) Видяна 2692 пъти

Прикачен файл

izgled_toaletna.jpg
нишата под винтилатора
izgled_toaletna.jpg (66.82 KиБ) Видяна 2692 пъти
ralev - специалист
Говорим за второ ниво там където е вентилатора. Какво има от долу под него. Формата на тавана промерно може да си коренспондира с формата на това което се намира под него. Аз съм повтарял форма на елипсовидна вана за да се скрие въздуховода. http://stroej.snimka.bg/architecture/tavani.507011
ivelian - напреднал
ralev написа:
Говорим за второ ниво там където е вентилатора. Какво има от долу под него. Формата на тавана промерно може да си коренспондира с формата на това което се намира под него. Аз съм повтарял форма на елипсовидна вана за да се скрие въздуховода. http://stroej.snimka.bg/architecture/tavani.507011
Благодаря! и моята идея е такава да повторя формата.. ОБАЧЕ

1.Под вентилатора е картинка izgled_toaletna.jpg над тоалетната има ниша
сега проблема ми е че вентилатора не се сабира напълно в нишата над тоалетната. в смисъл излиза малко напред.
2. лявата колонка оранжевата и въздуховаода са много близко ей тук вече си нямам и напредстава закаде да се захвана дали да започна от началото на колоната и да скрия лицето й или от вътрешния и край и да изглежда като козерка и не рабиртам как да я захвана тази козирка или 2 ро ниво както казвате професионалистите?

П.С ако е нужно ще кача още снимки ако нещо е неясно. нишата е с рамери 25 дълбочина на 1.25 височина малката колонка е 12.5 а нишата + дясната колона правят 60 (в см са мерките)
ralev - специалист
Да определено ще трябва да скриеш лицето на колоната. А по въпроса за зашващането прочети малко във форума има много изписано на тема гипсокартон.
ivelian - напреднал
ralev написа:
Да определено ще трябва да скриеш лицето на колоната. А по въпроса за зашващането прочети малко във форума има много изписано на тема гипсокартон.
Четах за захващането по принцип питам тука къде да бия дюбелите като гледам щом казваш че ще трябва да скрия колоната значи да бия в нея . Просто се чудех дали има друг начин да оставя колоната и да хвана 2 рото ниво.
Остава вапроса и как да направя дъното на 2 рото ниво раглобяемо или по някакъв начин част от него отваряемо като ревизия за вентилатора ... е ако спре или има нужда от малко профиклактика да не правя цялото упражнение шпакловане шкуркане боядисване наново

Тема "Моля за идея и помощ за 2ро ниво в баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: