avast3 - помощник
Здравейте!
Имам един въпрос и се надявам да ми помогнете. Имам изградена стена от гипскартон. За да няма фира, използвах парчета, които не са много точно изрязани и се получиха големо фуги. На места процепа е 4-5мм. Мога ли да запълня фугите по стандартния начин фугираща смес - лента - фугираща смес или трябва да запълня фугите предварително с някакъв материал, за да не се нацепи :?
Osiris - специалист
може ползвай гипс ако ти е трудно ползвай сатен гипс
накрая една ръка колор кит и латекс :wink:
avast3 - помощник
И още един въпрос, за да не отварям нова тема. Стената е на кухня и е външна и поставих вата за изолация. Миналата зима, когато се готвеше нещо на котлона парата се разнасяше навсякъде и излезе мухъл. За да предпазя ватата от влагата, поставх найлон между нея и картона. Обаче, така стената няма да диша. Това грешка ли е? Ще се купува абсорбатор, но все пак ще има някаква влага. Дали найлона няма да помогне на мухъла?
Osiris - специалист
не би трябвало найлона да има отношение сложи кочествен аспиратор и елиминирай влагата нешата трябва да се оправят а ако не значи има термомост някъде :wink:
Pooh - майстор
Не използвай гипс или Сатенгипс! Има си фугопълнител и финна шпакловка за финиш. Ползвайте материалите по предназначение.
Относно найлона - не, не е грешка, по канона е така да се каже. И не се притеснявай - стената няма да се задуши :wink: Гипсокартона си поема и отдава влага сам, важното е да не поема влага ватата - ти точно това си предотвратил.
Успех с довършването.
torbalan - Дървен философ
с хубава дограма и без вентилация - отърване от влагата няма :)
avast3 - помощник
Дограмата е PVC. Поставих тръба на стената, за връзка с абсорбатор. Дори и да не сложа скоро такъв, ще монтирам някакво вентилаторче.

Тема "Шпакловане на широка фуга" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: