здравейте ... не съм се занимавал никога с гипс картони и тн но мисе иска да си направя пред корниза леко смъкната част която да ми скрива горната част на пердето и да сложа в нея 3 , 4 лунички с дистанционно управляем ключ... бихте ли ми казали кое след кое следва като стъпки... имам някакви снимки с които добих горе долу представа какво трябва да стане...

и накрая искам да попитам шпакловането как става ? слага ли се лента по углите непременно и цялата повърхност на къртона ли трябва да се мине с шпакловка?

Прикачен файл

458.jpg
458.jpg (191.23 KиБ) Видяна 2482 пъти
mladkal - майстор
Най-напред си окабеляваш по начин, по който се изисква за целта ти. После си правиш конструкцията от профили (като внимаваш да не пернеш някой кабел), а накрая я обличаш. Ъглите ги "обличаш" с ъглохранители, а снадките между парчетата картон със стъклофазерна лента. За да получиш максимално равна и гладка повърхнина шпакловаш всичко. Следва боя, лунички и студена :prost: за да се радваш.
Желая късмет и успехи!
Благодаря ти :)

а може ли първо да си закрепя задното парче картон за профила и после да го закрепя за тавана и след тва останалата част от конструкцията

също така ... с какво се шпаклова ... и начинаещ може ли да се справи ? :D
mladkal - майстор
ще започна отзад напред:
1. не съм светило, а дори напротив -любител съм.
2.прниципно най-напред се изисква да се напарави конструкцията и после да се облича, но тъй като няма как да "бръкнеш" за да го завинтиш -да кажем, че може (но го остави по-всящо, по-дълго).Закачи го и после продължавай да обличаш
3. Шпаклова се с шпакловъчна смес. Повече информация, полезно инфо и т.н - цъкни точно тук

Тема "кое след кое следва ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: