leonardo_vd - модератор
radoraev написа:
Първо- Олег говори за две ЦВ-та,а ти ми казваш-напротив точно с две Ув-та се прави....нещо не мога да те разбера
Второ- цял живот съм го правил с УВ и ЦВ-и всички които сам виждал така го правят и сигурно става много по-здраво от две УВ-та---мно-о-о-ого по-здраво
Просто в УВ-то пъхам вътре ЦВ
Но за две УВ-та за първи път чувам от теб :lol: :?
Не ми се рови но мисля че е така по каталозите а и на практика не съм виждал някой който си разбира от работата да го прави с две УВ-та
ЦВ-то влиза перфектно в УВ-то.....докато УВ-тата са с еднакъв размер и като ги вкараш едно в друго се издуват
Май винаги пишеш рано сутринта още сънен Леонардо :lol:
Пиши след като се събудиш другия път за да не се излагаш--до чуване
След дългогодишна практика започнах да удължавам УВ-та с парче ЦВ вътре в УВ-тата..................а да видим кво ще кажеш
За ЦВ говорех просто съм се объркал при писането. ЦВ-та се снаждат перфектно.
Ако не знаеш за твое сведение ЦВ-тата едната страна е по-къса от другата и като обърнеш парчето което искаш да снадиш се прилепват като братя близнаци, но това го знаят само хора с по-голяма практика. Вярно е че не трябва да пиша сутрин, ама само тогова имам време.
radoraev - специалист
Това го знам за ЦВ-тата обаче не го препоръчвам на на начинаещите защото е бела на главата:
Не става здраво без да ги хванеш с рапидки и като започнеш да работиш едното ЦВ исплюва другото или рапидите някаде се завиват или недостатъчно или пък много навътре независимо от ограничителя на машинката
Втория проблем е като искаш да ги захванеш двете ЦВ-та с рапидка вътрешното ЦВ---понеже е твърде кораво и се криви навътре понеже на външното рапидката вече си е направила резба............може но иска тренирана ръка с завиване от бавно към много бързо. Или пък просто се измята малко при захващането с види
Отново ви расказвам най-лесния и евтин вариант---защо не опитате поне бе хора
После пак ще поговорим
leonardo_vd - модератор
radoraev написа:
Това го знам за ЦВ-тата обаче не го препоръчвам на на начинаещите защото е бела на главата:
................
Втория проблем е като искаш да ги захванеш двете ЦВ-та с рапидка вътрешното ЦВ---понеже е твърде кораво и се криви навътре понеже на външното рапидката вече си е направила резба............може но иска тренирана ръка с завиване от бавно към много бързо. Или пък просто се измята малко при захващането с види
Отново ви расказвам най-лесния и евтин вариант---защо не опитате поне бе хора
После пак ще поговорим
Абсотно си прав. Виж удебелената част от поста ти, а аз спирам на тази тема. На мен има кой да ми ги снажда и аз му казвам как, защото после цялата отговорност поемам Аз.
vesbond - специалист
Не разбирам, защо си отваряте такава кушия да снаждате профил с профил!?! Достатъчно е да бъдат плътно едно до друго /СВ/, в случай че не ползвате УА.
radoraev - специалист
ей ся ни разбиха с този отговор :lol:
леонардо днес те испреварих и писах преди теб във форума в 4.50 московско време :-D
Виж УА не съм виждал признавам--покажи как изглежда плз.
КАКВО ЩЕ РЕЧЕ ЕДНО ДО ДРУГО???
помисли кво ще кажеш :datz:
leonardo_vd - модератор
vesbond написа:
Не разбирам, защо си отваряте такава кушия да снаждате профил с профил!?! Достатъчно е да бъдат плътно едно до друго /СВ/, в случай че не ползвате УА.
Ами ако имаш стена дълга 12м. и висока 6м. с 2 пласта картон. Как ще си наредиш конструкцията? Само да попирам. То че има профили на 6 метра има ама в Българич ги няма и повечето фирми навън отказват да ги доставят поради транспортни проблеми.
vesbond - специалист
Мисля, че ставаше въпрос за укрепване на отвора, в който ще се монтира касата на вратата, или греша? А иначе профилите ги снаждам с половин УВ и го щракам със щромб клещи!Но по принцип избягвам да се хващам с такива обекти поради 2 основни причини: 1. голям обем от работа - намачкана цена; 2. обикновено са в халета, където се разкарват с разни мотокари и пр. И не ми се ще някой новоизлюпил се богаташ да ми реве на главата, че видиш ли му се е спукала някоя фуга, а като отида - какво да видя? Ами удар с мотокара например. Такива ми ти работи! Вече не ми се работи за слава, пък и няма какво и на кого да доказвам. :hurra: :trademark: :crazy: :проба:
radoraev - специалист
vesbond написа:
Не разбирам, защо си отваряте такава кушия да снаждате профил с профил!?! Достатъчно е да бъдат плътно едно до друго /СВ/, в случай че не ползвате УА.
По този въпрос очаквах да кажеш нещо---щото не рабрах
vesbond - специалист
radoraev написа:
vesbond написа:
Не разбирам, защо си отваряте такава кушия да снаждате профил с профил!?! Достатъчно е да бъдат плътно едно до друго /СВ/, в случай че не ползвате УА.
По този въпрос очаквах да кажеш нещо---щото не рабрах
Има специални профили от по-дебела ламарина, които служат за укрепване на отвори в преградни стени, в които /отвори/ се предвижда монтирането на врата. По кнауфски казано - УА. Или нещо такова беше, не помня. Аз не ги ползвам. Понеже съм възпитаник на школата - Ригипс, не че и те нямат такива, но са ме учили, че такова снаждане профил в профил е недопустимо и е достатъчно от двете страни на отвора да се дублира СВ /плътно едно до друго/. Това имах в предвид! Ако има нещо, пак питай. Ще се опитам да го обясня по друг начин или ще намеря къде да го снимам!
Между другото, какво стана с ракийката и салатката? Кога? :partyman:
radoraev - специалист
vesbond написа:
radoraev написа:
vesbond написа:
Не разбирам, защо си отваряте такава кушия да снаждате профил с профил!?! Достатъчно е да бъдат плътно едно до друго /СВ/, в случай че не ползвате УА.
По този въпрос очаквах да кажеш нещо---щото не рабрах
Има специални профили от по-дебела ламарина, които служат за укрепване на отвори в преградни стени, в които /отвори/ се предвижда монтирането на врата. По кнауфски казано - УА. Или нещо такова беше, не помня. Аз не ги ползвам. Понеже съм възпитаник на школата - Ригипс, не че и те нямат такива, но са ме учили, че такова снаждане профил в профил е недопустимо и е достатъчно от двете страни на отвора да се дублира СВ /плътно едно до друго/. Това имах в предвид! Ако има нещо, пак питай. Ще се опитам да го обясня по друг начин или ще намеря къде да го снимам!
Между другото, какво стана с ракийката и салатката? Кога? :partyman:
Пак нищо не ми отговори на удебеления текст :?
А Тони да го цензура--прати ми по скайпа некви работи и ми се цензура мамата на компютара--почна да ми зарежда друг скайп....не ми дава да влеза с него :x :x :x -----------2 часа се мотам тука ми се оасказа играта по дяволите и сега нямам скайп ааааааааааааааа ще го убия
Не забравяй за удебеления текст

Тема "врата в гипсокартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: