Искам да попитам има ли възможност да се монтира каса на врата във стена изградена само от гипсокартон? /и ако има как/
leonardo_vd - модератор
dadabg написа:
Искам да попитам има ли възможност да се монтира каса на врата във стена изградена само от гипсокартон? /и ако има как/
Има начин, но нека ако има някой знаещ с повече свободно време да обясни, че аз нямам такова.
Profi Stroi - специалист
Зависи как е изградена стената
Дли може да се хване касата за нея - визирам дали има профил накрая на стената където ще легне единия край на касата
Зависи от дебелината която искаш да сложиш на касата ако стената е с по малка дебелине става малко несериозно:)
Тани - модератор
Нека започнем с въпроса изградена ли е вече стената или предстои нейното изграждане?

Ако е второто ще ти обясня каква трябва да е конструкцията.
Тани написа:
Нека започнем с въпроса изградена ли е вече стената или предстои нейното изграждане?

Ако е второто ще ти обясня каква трябва да е конструкцията.
Все още не е изградена - предстои ми промяна на едно таванско помещение. Смятаме да вдигнем стени/външните/ от газобетон, а след всичко което прочетох и видях във форума реших, че най-добрия вариант ще е да направим вътрешните стени от гипсокартон, но никъде не видях дали може да се монтират врати и затова попитах.
Тъй като е каратаван и според мен не трябва да се натоварва много - ще съм много благодарна и на други идеи ако има такива.
Предварително благодаря на всички!
Тани - модератор
Избрал си най-добрия вариант! Разбира се че може да се правят врати и прозорци в преградните стени! Нали от някъде ще трябва да се влезе след като преградиш :-D :-D :-D А това е и най-лекия вариант на строителство - точно за твоя случай!! В момента излизам , но като се върна ще потърся снимки. Дано ги намеря , че от утре съм на ски , но не вярвам до няколко дни да стигнеш до вратите :-D !
Доста време ще ми трябва да стигна до вратите, но все пак събирам предварителна информация :razz:
farmera - специалист
Тани написа:
Избрал си най-добрия вариант! Разбира се че може да се правят врати и прозорци в преградните стени! Нали от някъде ще трябва да се влезе след като преградиш :-D :-D :-D А това е и най-лекия вариант на строителство - точно за твоя случай!! В момента излизам , но като се върна ще потърся снимки. Дано ги намеря , че от утре съм на ски , но не вярвам до няколко дни да стигнеш до вратите :-D !
Надявам се, че вече си се върнал от ските :-D
Постни нещо по въпроса.
leonardo_vd - модератор
Ако сами ще си преграждате с картон ще трябва да пообясня малко повече.

Значи, измервате вратата или по-точно външния размер на касата, да рачем 80см. ширина и 200см. височина. За да улесним монтажа на самата врата е необходимо да се остави около 3см. по-голям отвор. (Ако вратата е дървена или от МДФ) за да може да се нивелира хубаво. Установяваме мястото където искате да е вратата и оставяме 83см. без УВ-профил долу на пода. Или по-просто ако искаме вратата да е плътно до съществуваща стена, при полагане на УВ-то се процедира така -- мин. 10см. УВ от съществуващата стена до която искаме да е вратата, 83см. празно място за вратата и продължаваме с УВ до края на стената. Надявам се ста прочели темата за преградна стена, защото иначе трудно ще ме разберете.
galia_ - специалист
leonardo_vd написа:
Ако сами ще си преграждате с картон ще трябва да пообясня малко повече.

Значи, измервате вратата или по-точно външния размер на касата, да рачем 80см. ширина и 200см. височина. За да улесним монтажа на самата врата е необходимо да се остави около 3см. по-голям отвор. (Ако вратата е дървена или от МДФ) за да може да се нивелира хубаво. Установяваме мястото където искате да е вратата и оставяме 83см. без УВ-профил долу на пода. Или по-просто ако искаме вратата да е плътно до съществуваща стена, при полагане на УВ-то се процедира така -- мин. 10см. УВ от съществуващата стена до която искаме да е вратата, 83см. празно място за вратата и продължаваме с УВ до края на стената. Надявам се ста прочели темата за преградна стена, защото иначе трудно ще ме разберете.
аз като лаик да попитам... касата е доста дебела, а стената - тънка. как става монтажа? предстои ми да изградя стена и да сложа врата, ще викна майстор. мислех да е с итонг, ама сега като чета - може и да е с гипскартон, нали така? врата каква трябва да взема - дървена, пвц? и каква каса?

Тема "врата в гипсокартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: