• 1
  • 2
velsi - Почетен майстор
Не знам къде си прочел това за размекването, но ако наистина е възможно да стане със сигурност няма да е преди да се е втвърдил терафлекса. :-D
vesbond - специалист
KILL_FUCK_DIE_ написа:
Dimany написа:
Ако ще го лепиш с гипс , (или подобни шпакловки) ПО добре шпакловай с теракол или теразит ,там където ще са топките с лепило .Итонга е сух материал и бързо абсорбира влагата от лепилата , има вероятност да се напука и да и да се отлепи .Най-добре е със лепило за картон (PERLFIX примерно) С чист гипс със сигурност няма да успееш , стяга много бързо .
Или просто намазваш местата на топките(кюфтета :) със същото с което ще ги лепиш.

Имам един въпрос кое лепило е по-добро според вас и защо ,Перфликс или Ригипс ?
И двете лепила са еднакво добри, стига да не им е изтекъл срока! Напоследък често попадам на остарели партиди - голямо дърво се хапва със старо лепило! Така че, не е лошо да внимаваш какво купуваш! Успех!
Spokoiniq - майстор
Попаднах на уникално гипсово лепило, което ми се наложи да изполвам за груба шпакловка върху т.нар. "критична повърхност"-стара варова шпакловка, остатъци от постна боя и лепило за тапети, все познати ядове със стари апартаменти.После лепих и картон, стана много здраво.мисля беше 9 лв за 15 кила, ама да не ме бият сега че правя реклама, ако Мастерадмин каже иили на ЛС ще кажа фирмата, за София е обаче, щото си внасят суровината а тук си го разфасоват и продават в склада.
  • 1
  • 2

Тема "Как се залепва гипсокартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: