• 1
  • 2
wernis - специалист
Правя предстенна обшивка на външна стена . При обръщането на ъглите трябва да се сложи парче гипскартон... Как става неговото захващане към стената. Прочетох всичко тук но не ми стана ясно залепва ли се или просто се захваща с винтове
Ако се залепва , то с какво по точно ?
Тани - модератор
По объркано не можа ли да зададеш въпроса?

Моля те прочети си го и опитай да разбереш :

- обшивката отвън или отвътре е на стената е?
- на скара ли е или на лепене?
- за какъв ъгъл става въпрос вътрешен, външен или на дограмата

Ако дадеш и снимка със сигурност ще получиш отговор конкретно за твоя случай , но засега няма да се правя на Ванга или да ти дам всичките отговори които могат да се комбинират от горните въпроси!
wernis - специалист
По конкретно ме интересува гипскартона с какво може да се залепи върху газобетон . Като ми сложиха дограмата не бяха взели добре размерите и се наложи да залепя итонг за да компенсирам разликата
velsi - Почетен майстор
Можеш да го залепиш със всякакво строително лепило: Теракол, Теразид.... Можеш и със чист гипс даже. С каквото имаш и с каквото ти е удобно. Всичко ще хване.
Тани - модератор
Приятелю , ако искаш да получиш адекватен отговор , моля те кажи какво точно искаш да правиш .Ако е само за обръщане на прозорците - Велси ти е отговорил , но ако ще правиш предстенна обшивка - няма да стане така!
Dimany - специалист
Ако ще го лепиш с гипс , (или подобни шпакловки) ПО добре шпакловай с теракол или теразит ,там където ще са топките с лепило .Итонга е сух материал и бързо абсорбира влагата от лепилата , има вероятност да се напука и да и да се отлепи .Най-добре е със лепило за картон (PERLFIX примерно) С чист гипс със сигурност няма да успееш , стяга много бързо .
KILL_FUCK_DIE_ - помощник
Dimany написа:
Ако ще го лепиш с гипс , (или подобни шпакловки) ПО добре шпакловай с теракол или теразит ,там където ще са топките с лепило .Итонга е сух материал и бързо абсорбира влагата от лепилата , има вероятност да се напука и да и да се отлепи .Най-добре е със лепило за картон (PERLFIX примерно) С чист гипс със сигурност няма да успееш , стяга много бързо .
Или просто намазваш местата на топките(кюфтета :) със същото с което ще ги лепиш.

Имам един въпрос кое лепило е по-добро според вас и защо ,Перфликс или Ригипс ?
mandata - напреднал
И аз обръщам дограмата с гипсокартон (кnauf). Дограмата граничи с YTONG. Тъй като не намерих препоръчания Перлфикс ще го лепя с лепило за Газобетон, Теракот и Топлоизолации.
Какъв метод на лепене да ползвам - на гребен или на топки (кюфтета)?
velsi - Почетен майстор
Тъй като стенатата ти от Итонг е равна спокойно можеш да лепиш на гребен и дори мисля, че ще стане по-добре, по-здраво и няма да бие на кухо после. Виж ако стената беше от тухли, тогава щеше да се наложи да лепиш "на топки".
mandata - напреднал
благодаря Velsi. Утре смело продължавам с другите прозорци, защото като не бях сигурен лепнах само на единия, като направих гребена върху ИТОНГ-а, защото прочетох във форума, че можело да се разпусне гипсокартона, да почне да се огъва и ставало сложно.
Сега ако може някой да се изкаже за колко време се размеква ако сложа гребена със Терафикс върху Кнауфа. Или да си го мажа върху Итонга?
  • 1
  • 2

Тема "Как се залепва гипсокартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: