• 1
  • 2
Здравейте приятели,
предстои ми купуване на панелен апартамент. Две от стените му са направени с изолация от стериопор и въху него е монтирана дървена дограма. Питането към Вас е има ли начин да монтирам гипсо картон направо върху ламперията и кой е той. Или трябва да я махна и така да си поставя картона. Благодаря на всички предварително за отговорите.

Хубав ден
genkogenev - специалист
Нещо не ти разбирам въпроса ! Вероятно бъркаш дограма с ламперия .
Ако е ламперия и си сигурен , че е захваната здраво за стената и нивелирана добре - може . Но ще ти остане усещането , че нещо не си го направил както трябва .
Да, извинявам се,
става въпрос за дървена ламперия и твърдението на старите собственици е че е хваната здраво към стената. Ако има начин да монтирам гипсо картона направо към нея без да я махам моля да ми кажете. Не съм схванат в ръцете и дали бих се справил сам или трябва да потърся майстор? Благодаря
ArturDent - Почти Безобиден
Що не махнеш само сачака (ламперията). Отдолу ще останат летвите на които е монтирана ламперията. Нящо като конструкция за ГК. Върху тях ще бодеш ГК.

П.П. В САЩ не правят конструкцията за ГК с профили, а с профилирано дърво.
stenmark - специалист
Махай ламперията и си направи нормална скара,така поне ще си спокоен че всичко е направено както трябва.Артъре не вярно че американците не правят метална скара.
Допитвам се до Вас като разбиращи и знаещи по следните причини.
Собствениците казаха че върху стената е поставен стериопор, шпаклована е и след това е наредена дървената ламперия. Страховете ми са, че ако разбутам ламперията може и стериопора да тръгне с нея. И другото, което си мисля без да разбирам ако монтирам гипсо картон върху така изградената стена (стериопор, шпакловка и дървена ламперия) няма ли да постигна по-добра изолация? Или всички сте на мнения да махам ламперията и да правя всичко по класическите начини, описани в сайта и форума.
Още веднъж Благодаря
Takezo Sensey - модератор
ArturDent написа:
Що не махнеш само сачака (ламперията). Отдолу ще останат летвите на които е монтирана ламперията. Нящо като конструкция за ГК. Върху тях ще бодеш ГК.
...
КХЪЪЪМММ...ша ма задавиш бре !!!

Както обичам често да казвам Артуре :

Ако няма какво да кажеш по темата ...
... по-добре недей да казваш нищо :idea:

Ти у вас така ли го направи, ъ ?

Като и да е, не ми отговаряй ...

==========================================================

qiliev13,

Tи какво точно искаш да направиш :

а) да монтираш, завиваш винтовете в ламперията, която да ти служи като конструкция, основа ?

б) искаш да монтираш на метална ( дървена) конструкция, без да махаш ламперията и "сандвича" под нея и се притесняваш за здравината на конструкцията. :?
ArturDent - Почти Безобиден
Takezo Sensey написа:
Като и да е, не ми отговаряй ...
Що бе http://www.napravisam.bg/?id=visual&sid=22 ?

Изображение Изображение
Да Такезо,
бих желал ако е възможно да монтирам гипсо картона направо върху ламперията и тя да ми служи за основа. Не ми се разбутва целия "сандвич" както го нарече ти. Може ли да завивам винтовете направо върху дъските без да равя метална конструкция?

Хубав ден
jdraganchev - специалист
Имай предвид, че там е дома на хлебарките. Имахме ламперия в коридора, като я махнахме...... беше гнусотия и ужас.
Според мен направи възможното да я махнеш
  • 1
  • 2

Тема "Монтиране на гипсо картон върху дървена дограма (ламперия)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: