Здравеи те,започнал съм ремонт на апартамента си,но искам малко съвети за поставянето на гипсокартона,как се прави конструкция как се нивелират с какво се захващат,ако може и снимки.Всички обясняват все едно всички са маистори.Ако може по-подробна информация,ако на някои му се занимава,ако не здаве да .Благодаря ви предварително
Тани - модератор
Не е лошо да се научиш да пишеш в една тема , а не да пускаш всеки час по една ! След това може да задаваш въпросите направо в темите които си прочел и нещо не ти е ясно! И последно , моля те кажи ми колко теми прочете преди да пуснеш двете твои?
Мога ли да си направя стена от гипсокартон при наличие на дървена рамка?
bisplus - специалист
Да, може да си направиш стена по този начин!
Какво и как трябва да закрепя по дървената рамка, по което да прехвана гипсокартона?
bisplus - специалист
По принцип можеш да хванеш гипскартона директно за рамката...и ето тук изникват още няколко въпроса, та да те попитам тази рамка с каква цел е била направена, какво представлява, имали правилна невилация....и т.н. Та моят съвет е да постнеш някоя снимка или поне схема на въпросната рамка, зада стане по-ясно и да ти бъде даден конкретен отговор точно за твоя случай.
Рамката е направена с цел леки преградни стени от фазер, но същият в момента е неподходящ и ми си налага подмяната с гипскартон, като височината на стените е по 3,20м и дължината им е по 6м.
leonardo_vd - модератор
mi6o написа:
Рамката е направена с цел леки преградни стени от фазер, но същият в момента е неподходящ и ми си налага подмяната с гипскартон, като височината на стените е по 3,20м и дължината им е по 6м.
Проблема ти е само в размера на платната, защото стандартната ширина на картона е 120см. а на фазера е 125см, или 100см.
През колко см. са пускани вертикалните греди?

Тема "ПОМОЩ за монтажа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: