• 1
  • 2
dimitrov - напреднал
много елементарен въпрос, предполагам, но кога се ползва картон 9,5мм и кога12,5 мм
velsi - Почетен майстор
Майсторите картонаджии, на които това им е работата ще ти кажат, че навсякъде се слага 12,5 мм, а 9,5 е за разни фигури и по-специфични приложения. В някои складове пък ще ти кажат, че 12,5 е за стени, а 9,5 за тавани. Точно така ми казаха и на мене. Като резултат от това аз си направих тавана с 9,5 мм и нямам никакви проблеми. И с 12,5 да го бях направил все тая. Нито ходя по него, нито има вариант да се блъсна в него да речем. Лично за себе си не виждам смисъл таван да се изпълнява с дебел картон. Виж за стените си е редно да е от 12,5 мм.
bisplus - специалист
На тавана 9.5мм тъй като се олекотява конструкцията като цяло а на стените задължителна 12.5мм.
Тани - модератор
На тавана задължително поне 12,5 иначе се появяват "шкембета" с течение на времето! А конструкцията си издържа тежестта , която не е толкова по-голяма!
bisplus - специалист
Появяват се шкембета ако направиш конструкцията на тавана като тази на стената!
leonardo_vd - модератор
За да няма шкембета с 9,5мм. трябва да правиш конструйцията поне на 40см.
Тани - модератор
leonardo_vd написа:
За да няма шкембета с 9,5мм. трябва да правиш конструйцията поне на 40см.
Абсолютно! И тогава се губи смисъла на използването му - не стига че работата ти е повече , а и ти излиза по- скъпо!
Time2Burn - специалист
Това за 9мм на тавана са пълни глупости. Таваните и тях си ги правя на 60 см. Ако дължината на окачвачите става по - голяма, тогава стеснявам на 50 см. 40 см почти не съм ползвал, ама го има и него като конструкция...
leonardo_vd - модератор
Time2Burn написа:
Това за 9мм на тавана са пълни глупости. Таваните и тях си ги правя на 60 см. Ако дължината на окачвачите става по - голяма, тогава стеснявам на 50 см. 40 см почти не съм ползвал, ама го има и него като конструкция...
Пишеш пълни глупости. Помисли малко преди да постваш.
Тани - модератор
Time2Burn написа:
Това за 9мм на тавана са пълни глупости. Таваните и тях си ги правя на 60 см. Ако дължината на окачвачите става по - голяма, тогава стеснявам на 50 см. 40 см почти не съм ползвал, ама го има и него като конструкция...

Тези неща в червено не ми станаха ясни - би ли пояснил?
  • 1
  • 2

Тема "9.5 mm или 12.5 mm" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: