mikeangel - специалист
Здравейте майстори,

Изправих стени в банята и остана към 5 см между гипсокартона и стената. Върху стената ще слагам хидроизолациа, GT-11 на Теразид, после мрежа, после пак GT-11 после теракол флекс и плочки. Въпроса ми е дали върху такава стена ще мога за окача шкаф с огледало към 30ина кг и после да го ползвам нормално, т.е пълен с козметика и т.н.? Видях има специални дюбели за гипскартон които се разтварят от вътре, то пък имам цялата стена от 1.75 м е окачена само с един профил за стената по стреда и съответно по краищата. А самия профил с 3 винта с дюбели за стената. Това дали ще издържи шкафа?
velsi - Почетен майстор
Може би ще издържи, ако сложиш повечко дюбели, но аз за по-сигурно бих хванал с дълги дюбели направо отзад в стената. Сега поне има разнообразие на дюбели.
Time2Burn - специалист
Кой ви учи на тея работи да шпакловаш картона с мрежа, после пак мрежа и после какво беше???? Че и теракол "флекс" ше слагаш, ми що не му удариш и една мазилка с варов разтвор, а отгоре да го минеш две ръце посно, след това блажно??? Да не си бил на специализация в северен Виетнам??? Слагай шкафа с малко силикон отзад и няколко "охлюва" или от тези дето викаш се отварят. Няма чак такава философия, освен че няма да слагаш оловни кълбета от по 90 кг в шкафа. Аз ти давам гаранция че ще държи!
mikeangel - специалист
Темата която почнах е тука
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... 2629#22629

като цяло идеята е за хидроизолация на стените от гипсокартон, но днеска за замислих дали да не сложа и такава мража на стената където ще закачам шкафа. Затова и питам дали някой е закачал такива шкафове в баня върху гипсокартон и какви идеи може да даде. Например това с винт 2 плочка + 1.5 гипскартон + замаски + 5 въздух ,т.е на има рамо към стената от 5 см и да се опира в ГК и вибрира там не ми се струва по-подходящо като обмислям, но пък може на практика да работи по добре.... Други мнения?
Time2Burn - специалист
Какви са тези цифри? Изпуснах нишката. Най добре го прави както си решил, виждам че чуждото мнение май не те интересувал.
leonardo_vd - модератор
Time2Burn написа:
Какви са тези цифри? Изпуснах нишката. Най добре го прави както си решил, виждам че чуждото мнение май не те интересувал.
Не се хаби излишно е.
Той както разбирам и конструкцията му е постна откъм профили на 1,75м. само 1 профил в средата :?
mikeangel - специалист
Към ВремеЗаИзгаряне, цифрите са в см. В мм едва ли може да са, а за м още по-малко...

Щом питам чрез форума, значи не знам и се интересувам от мнения. Иначе едва ли щях да си губя времето.

Към Леонардо. Има профил в ъгъла, и после през 50 см още два профила на стената. Платното на което ще е шкафът е хванат за ъгловия профил, за средата и за този в края на платното. Доколкото видях, профилите са хванати за стената с по три дюбела по височината от 250 см от пода до тавана. Това е моментното състояние. Почти съм убеден, че след подходящата изолация и плочките отгоре няма да има проблеми с шкафа. Поне така ме убеждава и майстора дето сложи картона, че дюбелите издържат по 40 кг на опън всеки и шкаф 40ина кила няма да има проблеми.
leonardo_vd - модератор
Някой ти спомена за по-дълги дюбели и директно в стената, но ако няма да е по-тежко от 40-тина кила може да си закачиш шкафа и с гореспоменатите дюбели за гипскартон. има още един трик, но ако ти е нисък шкафа се вижда как е хванат.

Тема "Шкаф с огледало върху гипсокартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: