• 1
  • 2
2v6 - майстор
zaza14 написа:
Винтоверта е електрически и няма удължител, бита се пъха директно, не ми е ясно и каква е тази проверка на съединителя на винтоверта? Питането ми е дали с по-дългите битове по-лесно ще завинтва винт метал в метал? Защото има по 5/7/11см дълги битове.
Гипсокартон ли слагаш?
Вземи си накрайник със съединител (аз съм доволен от TOPEX) и ползвай обикновена електрическа бормашина на 220V.

Прикачен файл

041 STY 456.jpg
041 STY 456.jpg (20.68 KиБ) Видяна 4469 пъти

Прикачен файл

7208095_1_585x461.jpg
7208095_1_585x461.jpg (46.72 KиБ) Видяна 4469 пъти
resistbody - майстор
Като си купиш цяла кутия "копчета" или "рапидки" в нея има 1 бит, който е точния размер и е много здрав, няма падане дори и без магнит...
Този предния накрайник го купих навремето и така си остана, нещо не се спогодихме с него :D
zaza14 - специалист
Защо да си купувам накрайник, както писах, че имам винтоверт. Питането ми беше, дали дължината на бита улеснява завиването на копчето в металните профили, като на първата снимка най-горе. С 10см бит ли ще се завива с по-малко усилие или с по-късия 2.5см?
2v6 - майстор
zaza14 написа:
Защо да си купувам накрайник, както писах, че имам винтоверт. Питането ми беше, дали дължината на бита улеснява завиването на копчето в металните профили, като на първата снимка най-горе. С 10см бит ли ще се завива с по-малко усилие или с по-късия 2.5см?
Проблема ти е, че ползваш винтоверт.
С бързооборотна бормашина и накрайник със съединител е по-лесно :idea:
Pooh - майстор
2v6 написа:
zaza14 написа:
Защо да си купувам накрайник, както писах, че имам винтоверт. Питането ми беше, дали дължината на бита улеснява завиването на копчето в металните профили, като на първата снимка най-горе. С 10см бит ли ще се завива с по-малко усилие или с по-късия 2.5см?
Проблема ти е, че ползваш винтоверт.
С бързооборотна бормашина и накрайник със съединител е по-лесно :idea:
:shock: :shock: :shock:
Мдааа ... защо да ползваме специално създадените за някаква дейност машини, като можем да пригодим нещо за целта ...
2v6 - майстор
Pooh написа:
2v6 написа:
zaza14 написа:
Защо да си купувам накрайник, както писах, че имам винтоверт. Питането ми беше, дали дължината на бита улеснява завиването на копчето в металните профили, като на първата снимка най-горе. С 10см бит ли ще се завива с по-малко усилие или с по-късия 2.5см?
Проблема ти е, че ползваш винтоверт.
С бързооборотна бормашина и накрайник със съединител е по-лесно :idea:
:shock: :shock: :shock:
Мдааа ... защо да ползваме специално създадените за някаква дейност машини, като можем да пригодим нещо за целта ...
Търсиш ли още как по-лесно да навиваш винтовете?
Стиви - специалист
Пичове, не се занимавайте с глупости, а си купете по един качествен магнитен държач за битове. http://www.intertechnic.net/index.php?p ... d=1664След това може да ползвате и най-евтините битове PH2 . ЗАПОМНЕТЕ PH2!!! Ако ползвате PZ2 с голяма вероятност ще ви изплъзва винта. Имайте на предвид , че магнита на държача, освен бита, държи и винта да не падне.
zaza14 - специалист
Търсиш ли още как по-лесно да навиваш винтовете?
Това предполагам, че за мен се отнася....:)

Още не съм почнал ремонта, само подпитвам за туй-онуй и попивам информация, защото не съм много наясно, за което много благодаря на всички включили се. :drinkers:

Да, разбира се, опита и тънкостите от профитата са добре дошли :drinkers:
  • 1
  • 2

Тема "тъп въпрос: с какво да въртя копчета за металните профили?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: