mi6osf - специалист
Здравейте,
Четох, четох и все пак не ми стана ясно следното.
Както във всеки стар апартамент , така и при нас има вертикални тръби за парно, които са ми супер грозни.
Искам да ги скрия в П -образна кутия с профили и гипскартон, но не мога да преценя с какви профили.
Например щранговете в мокрото помещение + мръсният канал (ф110) направих с CD и UD профили, там кутията е Г-образна и профилите си дойдоха 2 CD на стените и един на ъгъла, UD-тата ясно, на тавана и пода.
Не съм наясно и питам.
За П-обраната кутия няма ли да е по-лесно и здраво да позлвам CW и UW в предвид еднаквите размери.
Мисля че ми трябват 2 профила на стената и по 2 отпред пред тръбите за да се получи кутията.
Не търся евтиното, а практичното решение за изпълнение или може би правилното.
Pooh - майстор
Може и само с UD профили да се направи.
Стига някоя от стените да не е по-широка от 60 см.

Прикачен файл

Kufar-stena_1.jpg
mi6osf - специалист
Мерси за отговора.
Нямам страна по-широка от 60см
Страниците са на 13 до 15см, в зависимост от това колко ще ми трябва да сложа на лицевата част решетка горе и долу за да може да циркулира въздуха и да се изпозлва поне минимално топлината от тръбите.
Лицевата част ще е точно 46см.
Въпрос:
Тези UD, които са на стената и предните, предполагам ще се свържат в основата и горе на тавана и то пак с UD-та.
Също така ме интересува, ако се наложи нивелация на UD-тата на стената с какви планки да ги захвана?
С нещо от тези за CD или има други подходящи, че стените не са от най-правите. Тук там бягат с по 5мм.
На 2,60 височина не трябва ли да има и други хоризонтални профили межди вертикалните за укрепване?
Pooh - майстор
mi6osf написа:
Мерси за отговора.
Нямам страна по-широка от 60см
Страниците са на 13 до 15см, в зависимост от това колко ще ми трябва да сложа на лицевата част решетка горе и долу за да може да циркулира въздуха и да се изпозлва поне минимално топлината от тръбите.
Лицевата част ще е точно 46см.
Въпрос:
Тези UD, които са на стената и предните, предполагам ще се свържат в основата и горе на тавана и то пак с UD-та.
Добре е да ги има за спазване на геометрията, но реално много често се прави само с вертикални профили.
Също така ме интересува, ако се наложи нивелация на UD-тата на стената с какви планки да ги захвана?
Няма АКО се наложи - задължително се нивелират профилите. И никакви планки не са необходими - монтажа става ПРЕЗ самия UD профил.
С нещо от тези за CD или има други подходящи, че стените не са от най-правите. Тук там бягат с по 5мм.
Притискаш профила по стената и до 5 мм. няма проблем. При по-големи разлики - зарязваш двете страни на профила, така че да се свие ПО гърбицата на стената. А където е дупка - просто не слагаш крепеж.
На 2,60 височина не трябва ли да има и други хоризонтални профили межди вертикалните за укрепване?
Не. Картона укрепва достатъчно здраво, след като се затвори
По едно парче UD на пода и на тавана е повече от достатъчно за да не се усуче "куфара" :wink:

Прикачен файл

Kufar-stena_2.jpg
mi6osf - специалист
Мерси.
Изясни ми се.
Горе долу съм мислил в правилната посока, но винаги си задавам въпроса "Ами после?" , за да избегна въпроса "Ами сега?"
Започвам да творя и дано не пропусна да фотографирам процеса, който с удоволствие ще споделя, както и крайният резултат.

Тема "П-образна кутия от гипскартон - какви профили и как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: