fade - специалист
Имам следният казус - на втори етаж на къща с гредоред искам да изкъртя старата мазилка (която не става за нищо) и да сложа гипсокартон, върху конструкция. На пода ще има дюшеме, ковано върху гредореда.

Кое се прави първо?

Логично ми се видя първо да е дюшемето, НО то с течение на времето ще почне да мърда, и взе да ми се струва по-добре да хвана UD-тата за пода, и за гредите на тавана.
fade - специалист
Днес, като погледнах как съм задал въпроса, реших да се корегирам.

Питането ми е кое за кое да хвана - дали да сложа дюшемето и върху него да сложа профили и картона, или първо да си направя стените, като профилите и картона са хванати за гредореда, и после дюшемето?

Опасението ми е, че ако хвана профил и картон за дюшемето, от ходенето по него ще предам напрежения на конструкцията на картона и може да се появят пукнатини по фугите.
шоп - майстор
fade, защо ще къртиш старата мазилка? Така само си усложняваш живота с труд, прах и време.

Слагай си конструкцията на ГК КЪМ стените ( ако сложиш 5 см вата на външните стени е идеално ) пък дюшамето си го кови на гредореда. Винаги в къща с гредоред ще имаш линейни разширения и свиваня и между стената и пода ще има мърдане. Можеш там да запълниш с акрилен силикон, но не е задължително, защото ще имаш первази на дюшамето и те ще скриват всичко
Успехи!
fade - специалист
Старата я махам, защото е много кекава, почти без цимент, пада лесно, и на много места е отлепена от тухлите, бие на кухо и изобщо и нямам доверие. Отделно, че половинката ми не желае да стеснява помещенията, защото две от стаите и без това са доста малки.

Тема "Предстенни обшивки / дюшеме - кое по-напред?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: