fade - специалист
Здравейте,

Хванах се да обръщам вътрешно прозорците, след монтаж на нова дограма.
След къртенето на старите прозорци зяпнаха големи дупки, тук там падна мазилката, и се оголиха тухлите.
Минах на вариант за обръщане с гипскартон, като в кухините между него и стените пълня с монтажна пяна, с натикани парчета тухли в по-големите кухини.

Първо нивелирах и хващах с дюбели картона в тухлите, след което пълнех с пяната.
После пробвах една вертикална страница да я нивелирам и с клинове и подпори да я застопоря, и директно напълних кухината с пяна, без да фиксирам с дюбели. Стана здраво, и си мисля дали да не продължа така - по-бързо става и няма да се налага да пълня и заглаждам дупките на главите на дюбелите.
Опасявам се обаче да не би след време от различни разширения да се отлепи пяната от страницата, да зейне пукнатина? Съмнява ме да стане, но все пак ме човърка:)
bobko - специалист
пяната след като започне да стяга няма ли да промени положението на гискартона?
fade - специалист
Нанасям я внимателно с пистолет, пръскам с вода, за да хване по-добре.
Първо хващам на две три точки, чакам леко да дръпне, и после пълня бавно.
Страниците ги подпирам добре, за да избегна изтумбването.
шоп - майстор
Няма да спука. Така съм обърнал прозорците вкъщи пред 7-8 години и проблем няма.

Нали после по ъглите си слагаш метални или пласмасови ръбохранители?
fade - специалист
Да, още не съм ги сложил, метални съм взел.
Оставил съм и малка фуга между картона и дограмата, ще я пълня с акрилен уплътнител - да обира разширения.

А щом няма ядове - продължавам по този начин да слагам:)
Pooh - майстор
То че не е правилно - не е, ама важното е на теб да си ти харесва. Все пак ти ще му гледаш кусурите, не някой друг. :wink:
fade - специалист
Нали затова съм пуснал темата, за да разбера дали е правилно или не е, къде бъркам и т.н.
Демек - търся съвет, конструктивна критика;)

Как е редно да се направи?
Pooh - майстор
Ето с такъв PVC завършващ профил, който се монтира на самата дограма и освен ниво, дава и възможност за обиране на минимални движения и линейни разширения в бъдеще. И с лепило за гипсокартон, а не с монтажна пяна, която почти със сигурност деформира картона (освен ако не е специално пяна за лепене на изолация и която има малък процент на раздуване).

Прикачен файл

Изображ.000(1).jpg
Изображ.000(1).jpg (21.35 KиБ) Видяна 6926 пъти
fade - специалист
За профила - прочетох за него, предполагам, че ще е трудно да намеря в цвета на дограмата, а едва ли се боядисва в цвета на стените?
Затова минах на вариант с акрилен уплътнител, което пак е с цел да обира разширения.
За лепилото - може. Предполагам се слага на топки? Ако да - с какво пълните при големи кухини, пак с парчета тухла и лепило ли?

Тема "Обръщане на дограма с гипскартон и монтажна пяна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: