• 1
  • 2
kalin.kraev - специалист
Колеги имам следния въпрос,до сега с един приятел сме направили около 6 стай в стара къща изцяло с гипскартон върху конструкция,като първо правим таваните и после стените ги захващаме в таваните,но се появиха и мнения и съвети първо да се правят стените а после таваните.Дайте вашите професионални мнения моля.
Извинявам се ако питането ми е баламско но сме си новобранци :-D
KnauFer - специалист
kalin.kraev написа:
но се появиха и мнения и съвети първо да се правят стените а после таваните
Съветите са правилни!
В така създадената ситуация предлагам ,ъглите да се обработят с силикон.
jekasus - майстор
Кнауфер, дописвай - акрилен, че ще сложат санитарен...
kalin.kraev - специалист
Колега KnauFer кажи моля те неправилна ли е последователноста по която сме ги направили и каква е целта и предназначението на силикона,много ще съм благодарен на още съвети защото започвам ремонт в моя къща и искам да са както трябват нещата.И да разбирам, че първо се правят стените после таваните. :?
Благодаря предварително :)
Фитилчо - майстор
Акрилният силикон е за да обира вибрациите и да не се напуква ъгъла между тавана и стените... еластичен е.
Последователността не зная, никога не съм го правил, но ще открадна занаят от тук знаещите ... :-D
seb - напреднал
И двата начина са правилни.Няма значение дали ще направиш първо стените или тавана.Минусите и плюсовете са еднакви.
А относно силикона.Силикон не се слага.Използвай Акрил.Двете неща са коренно различни макар че, са в една и съща опаковка.


п.п преди да сложиш акрила намажи ъглите с акрилен грунд иначе след 1-2 години започва да се цепи от гипсокартона
KnauFer - специалист
seb написа:
И двата начина са правилни.Няма значение дали ще направиш първо стените или тавана.Минусите и плюсовете са еднакви.
Глупости!Ей как ме ме яд ,че трябва да обяснявам елементарни неща.
Стената и тавана трябва да са така монтирани ,че да не предават вибрации един към друг защото те представляват огромни мембрани поемащи ,отдаващи вибрации!
В случая не е така, Горния профил на обшивката може да се хване за CD на тавана,което е грешно , предвид горе написаното!
А може профила да е монтиран само в картона с винтове ,което прави нещата още по грозни..

До пусналия темата - 1во стените!!!!!После двойна констр. за тавана/виж как се прави на Knauf.bg/,следва картона-подлагаш м/у стената и там където ще е картона нещо което е около 3-4 мм. -това може да е част от метър,монтираш картона,запълваш получената фугата с силикон !Естествено ,става дума за акрилен силикон!и това ли да обяснявам?
kalin.kraev - специалист
Много благодаря колега KnauFer за отговорите. :partyman:
seb - напреднал
След като е направен първо тавана, горното UD за обшивката естествено че,се
захваща за CD-то на тавана.Това не е грешно.При монтажа на картона се оставят
3-4мм фуга и рапиди само на CD-то.На UD-то не се слагат заради линейните разширения
а вибрациите при наличието на минерална вата в тавана и стените се обират
още преди да се предадът от таван към стена или обратно.
Колегата по-горе който възкликна първосигнално -"Глупости" ще помоля да обясни защо си мисли че,
единия начин предава повече вибрации от другия.И за нискочестотни или високочестотни вибрации се отнася.
Не целя заяждане.Просто ме учуди факта че, някои категорично заявява след моето мнение- "Глупости"
и започва да обяснява "елементарни неща" който явно не са толкова елементарни.
KnauFer - специалист
"И двата начина са правилни.Няма значение дали ще направиш първо стените или тавана.Минусите и плюсовете са еднакви."
Това е тотална глупост!Предлагам ти да поработиш в Германия-много ще ти се зарадват немците :-D


Значи казваш :
" При монтажа на картона се оставят
3-4мм фуга и рапиди само на CD-то.На UD-то не се слагат заради линейните разширения"
И това е точно така!А в следващия момент твърдиш:
"След като е направен първо тавана, горното UD за обшивката естествено че,се
захваща за CD-то на тавана.Това не е грешно"
Предполагам , не разбираш как си противоречиш- но аз ,не мисля да те уча :)
Въпрос:как се справяш с това че горе /в тавана/ няма CD ? Все пак посоката на монтажните профили е една,а стените 4?
Ватата има друга роля!Тя не може да те спаси от напукване в тоз случай.


п.п.Аз също не целя заяждане!Но да напишеш:
"И двата начина са правилни.Няма значение дали ще направиш първо стените или тавана.Минусите и плюсовете са еднакви."
ми идва в повече ..
Не че не можеш да нахвърлиш картона както ти падне-можеш естествено!Но си има правила които не съм мислил аз или ти ...
  • 1
  • 2

Тема "Дилема за последователността при гипскартона......?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: