• 1
  • 2
radoraev - специалист
значи неправилно зададе въпроса---след като първо ще са дограмаджиите-----------после ще му мислиш..........аз мислех че нещо ще носи тази стена а то се оказва че елементарно просто някакси трябва да се скрие това което се вижда след монтажа на дограмата
Това е
GeorgiRadevDu - специалист
Въросът ми беше СД профилите укрепени на пода и тавана с УД, ще
бъде ли достатачно здраво?Ясно ми е ,че картона ще помага, както и цялата конструкция, но дали ще бъде достатачно здраво? До сега такова нещо не бях правил, но му дойде реда и за това питам.
Релсата по която се плъзга вратата ще бъде на 1-2 см над замазката
(ще бъде вкопана), после ламинат.
leonardo_vd - модератор
GeorgiRadevDu написа:
Въросът ми беше СД профилите укрепени на пода и тавана с УД, ще
бъде ли достатачно здраво?Ясно ми е ,че картона ще помага, както и цялата конструкция, но дали ще бъде достатачно здраво? До сега такова нещо не бях правил, но му дойде реда и за това питам.
Релсата по която се плъзга вратата ще бъде на 1-2 см над замазката
(ще бъде вкопана), после ламинат.
Kонструкцията задължително я превиш от ЦВ 50мм. или най добре на75мм
Като преди да оформиш отвора, на последните 2 профила непосредствено до отвора завиваш лист гипскартон преди да ги монтираш. Така имаш основа за гръб, която ще се вижда когато вратата е птворена или като се излиза от стаята. Със ЦВ профили не е удачно да го правиш.
GeorgiRadevDu - специалист
Благодаря за съветите.Като подкарамработата и стигна до въпросната врата ще пусна някоя друга снимка.
  • 1
  • 2

Тема "плъзгаща врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: