Въпроса ми е следния - имам къща като покрива на втория етаж (мансарден) е от гредоред. Отгоре има фолио и цигли брамак, като остава празно място между гредореда и покривната конструкция. Таваните на етажа са направени от гипскартон направо закрепен на гредите с видии. Отгоре върху гипскартона(откъм тавана) съм сложил минерална вата между гредите за изолация. Какво би станало при евентуално протичане на покрива - проблеми с ватата или гипскартона, или и с двете? Може ли и необходимо ли е да се сложи нещо за хидроизолация върху ватата (респективно гредовата конструкция) - може би малко лаишки въпрос - евентуално нещо като найлон? Благодаря предварително
Няма ли тук хора разбиращи от Гипсокартон или въпроса ми е твърде глупав - и в двата случая все някой трябваше да ми отговори.
leonardo_vd - модератор
lmitov написа:
Няма ли тук хора разбиращи от Гипсокартон или въпроса ми е твърде глупав - и в двата случая все някой трябваше да ми отговори.
Има такива, но въпроса ти вече е дискутиран. Трябваше само малко да поровиш из форума.

При евентуално протичане на покрива ще имаш проблеми с ватата и с картона. Какво е фолиото, защото ако е битумна хартия и е направено качествено не би трябвало да имаш проблем.
Фолиото е Salambo - нещо като битумна хартия - само че се е прокъсало на места. Иначе мисля, че няма да пропусне, но май не е грешно да се застраховам и с найлон.
leonardo_vd - модератор
lmitov написа:
Фолиото е Salambo - нещо като битумна хартия - само че се е прокъсало на места. Иначе мисля, че няма да пропусне, но май не е грешно да се застраховам и с найлон.
Да но с времето найлона ще се изпокъса от топлината. Нали знаеш като изгори от слънце какъв става.
Какво слънце - той ще бъде под покрива - там няма как да изгори.
radoraev - специалист
прокапе ли ще стане мазало-дори може да ти падне на главата
Така че прави си сметката какво ще проверяваш и какви мерки ще предприемеш

Тема "Гипскартон и влага" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: