quell - помощник
.. да поискам малко компетентни мнения.
Та имам една малка тоалетна която искам да ремонтирам и съм решил да сложа гипсокартон на стените и тавана... не ме терзаят няколко неща.
1. Помещението е тясно и ми се иска максимално да лепна картона към стената и да питам може ли направо с гипсовото лепило с по-малки "кюфтенца" да лепя? Стената е панел!

2. Лепилото достатъчно ли е или трябва след това през кюфтенцата с дюбели за стената ?

3. Нужно ли е на стената на която са тръбите да е влагоустойчив картона ? (по принцип помещението няма канал и няма да се мокри)

4. Едно приятелче ми каза че на гипскартона лепял плочките със силикон но на мен ми се вижда малко съмнително та според вас редно ли е?

Благодаря за отговорите предварително ... :)
Profi Stroi - специалист
Здравей и добре дошъл/а в форума
Като за сефте задаваш доста добри въпроси
1.За панел е достатъчно да се лепи на кюфтета
2.Не ти трябват дубели ако залепиш добре
3.Препоръчвам ти да е влагоустойчив картона/все пак има влага/
4.Не препоръчвам лепене с силикон,стасндартно лепило за плочки върши добра работа,с повече желание може д анамажеш преди това с бетонконтакт.
quell - помощник
...ще те послушам и вярвам че ще се справя... тамън да пробвам ножа за гипсокартона :) ... шпакловах тънко стената с теракол и мисля че ще се залепи добре... Благодаря за мнението а после ще се похваля...
leonardo_vd - модератор
quell написа:
...ще те послушам и вярвам че ще се справя... тамън да пробвам ножа за гипсокартона :) ... шпакловах тънко стената с теракол и мисля че ще се залепи добре... Благодаря за мнението а после ще се похваля...
И какъв е тоя нож, :?
quell - помощник
leonardo_vd написа:
И какъв е тоя нож, :?
Ами едно приятелче ми препоръча този нож... или по-скоро нож-трион за гипсокартон... на някаква полска фирма TOPEX

ето линка към ножчето... намерих им сайта...
http://www.topex.pl/en/product_offer/ca ... rt122.html
quell - помощник
...междо другото с него наистина ми е по-лесно от макетен нож... не къдри картона реже гладко и добре се справя с неправилните форми...
Бе сигурно има и по-добри инструменти но се надявам да не ми се смеете на невежеството... все пак за сефте слагам и картон та ако бъркам някъде се надявам да ме поправяте :lol:

Ето го същото трионче на страница 20 долу ляво... но на друга фирма [/url] http://kodiksbg.com/festa.pdf [url]
bisplus - специалист
Това е хубав инструмент, но да го ползваш ако времето не ти е пари!
quell - помощник
засега все още времето за стоителство ми е без пари наистина :) ... а и по-добре че е така че ме е срам да кажа как за 3 часа 1 стена успях да налепя... хахах 2.60 Х 1.90 ... та ако бях на надница май трябваше и някой лев да дам :)
ABEPA - напреднал
За надница е супер . :lol:
Но ако ти се плаща на квадрат :? :-D
quell - помощник
Ето сега малко да се посмеете на моето начинание аматьорско ;)

Това е въпросното "помещение"... тоест килер за тоалетна... изградено от 5см-трови панелчета граничещо с други помещения отвсякъде... Тръбите са полувкопани (за цяло вкопаване място в 5см няма...) и за сметка на това когато са поставяли пвц тръбите са натрошили панела и са попълнили с гипс и парчета итонг между самите тръби (направо се плаша ако се появи теч някога....)

Изображение

Изображение

Изображение

Това горе на последната снимка дето е набутано с вестници е дупката към комина и мястото където би трябвало да сложа вентилация ако не ме бяха светнали че съседа 3 етажа нагоре просто е бутнал комина и го е затворил... :shock: Все пак шахтата надолу я има та ще сложа вентилация и да ходи където си иска.....

Тема "за сефте..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: