• 1
  • 2
zinaida - напреднал
Мисля да правя камина с обла форма , която да изградя с пожароустойчив гипскартон , но притеснението ми идва от там че при огъването на гипскартона може по някакъв начин да намаля якостта му ...някой правил ли е подобно нещо и съществува ли подобен риск :? ? благодаря..
velsi - Почетен майстор
Не съм правил, но как ги виждам аз нещата: огнеупорни тухли, вата с алуминиево фолио и чак отгоре за декорация гипскартон.
Transporterr - специалист
аре и аз да се посея ...
виж сега ,един от най разпространените начини за "огъване" на картона е нарязването му на ивици .така.
след като се монтира и "завинти" за конструкцията в фугите които образуват ивиците задъжително се запълва с лепило или шпакловка.
след което на всяка фуга се лепи стъклофазерна лента .това е.
досега не съм имал проблем по отношение на "здравината" при този тип изпълнение :cool:
zinaida - напреднал
А ако се направи предварително формата и се остави на земята и отгоре картона като се остави земното притегляне да си каже своето за няколко дни дали така ще се наруши якостта и задължителни ли са тухлите , не става ли само с ватата и картона?
GeorgiRadevDu - специалист
Както се каза по-горе, иземното претегляне ще си свърши работата, но
направи шаблон, понамокри картона и си готов. От вътре нащракай вата с
фолио с такера . Аз така скрих тръбите на една камина , а камерата зидах сгазобетон 10.
bisplus - специалист
Мисля да правя камина с обла форма , която да изградя с пожароустойчив гипскартон , но притеснението ми идва от там че при огъването на гипскартона може по някакъв начин да намаля якостта му ...някой правил ли е подобно нещо и съществува ли подобен риск Confused ?
Не може да изградиш камина само от картон ако щеш каквато и вата да сложиш, ако смяташ да я правиш така просто се откажи! По принцип в твоя случай можеш да ползваш картона само за декорация. Не е нужно да го цепиш, може просто да си го огънеш!
zinaida - напреднал
Става въпрос за камина с водна риза и искам да я облека само с гипскартон и вата , така по-съгласен ли си :feuer:
GeorgiRadevDu - специалист
Облякох камина с водна риза за вграждане, с пожароустойчив картон 20 кв, без вата( само картон) и като я пламнахме за 1 час картона започна да почернява . После разглобих половината конструкция и сложих вата
(добре ,че небях шпакловал). Сега всичко е ОК.

Прикачен файл

Proekti43.jpg
получи се нещо такова
Proekti43.jpg (16.92 KиБ) Видяна 5600 пъти
zinaida - напреднал
Мерси и аз така ще направя :-D
walko - специалист
А колко дебела вата сложи 3,4..5см. със или без AL фолио, а и как се закрепва: лепене, такер, рапиди или друго??? Важно ми е да знам че и аз съм на този етап.
  • 1
  • 2

Тема "пожароустойчив гипскартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: