Здравейте,
Налага се да монтирам UW, водещ профил за преградна стена перпендикулярно на греди на покрив с наклон около 30+ градуса. Търся съвет, как да монтирам профила 50х30 мм, така че да осигуря отвесно положение на страничните му стени. Намерението ми е да ползвам директни окачвачи за CD профил (да огъна под необходимият ъгъл), но не намирам такива за 50мм профил. Предполагам мога да огъна повече една от страните на окачвача за 60мм профил, но това може да изкриви / усуче UW профила, стените му. Има ли директни окачвачи за такъв размер? Мога ли да ползвам друг начин на окачване?
Гредите не са квадратни, а кръгли (стъбла без кора) и не са с еднакъв диаметър, имат разлика около 5-8 мм в диаметър.
Pooh - майстор
на всяка греда - индивидуално нивелиране на профила с дървени клинове ... и те така :wink:
jekasus - майстор
Zhoo написа:
Намерението ми е да ползвам директни окачвачи за CD профил
Цепиш го на две със ножици или шлайфа и едната половинка от едната страна на профила, другата, от другата страна на профила.
jekasus написа:
Zhoo написа:
Намерението ми е да ползвам директни окачвачи за CD профил
Цепиш го на две със ножици или шлайфа и едната половинка от едната страна на профила, другата, от другата страна на профила.
Със закъснение, но все пак да благодаря на Вас и на Pooh за идеите!
PCL82 - майстор
Пробиваш отвори в ъгъла на UW профила под всяка греда. На ребрата където ляга завиваш директно а на другите подлагаш клинове. После вертикалните профили ще укрепят конструкцията

Тема "Монтаж на UW профил към наклонени дървени греди - идеи и варианити (питане)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: