Levee - специалист
Привет, от известно време съм в този форум и се възхищавам на невероятното ви майсторство! Ама наистина! Ултра много ме кефите! Не съм и предполагала, че от ГК могат да се изработват такива красоти.
Само обаче ако мога да помоля нещо...Все пак не всички ние сме такива спецове....
Хубаво би било, ако някой помогне и на лаиците с нещо като "Гипсокартон за начинаещи". Примерно - да се покажат всички видове профили, рапидки, други крепежни елементи, окачвачи и другите му там чудесии. Може със снимчици и кратки обяснения кое къде се използва и как служи. Или пък ако има линк към някакви четива - супер.
Иначе повече от половината постове си ги разбирате само вие пък ние начинаещите и лаиците гледаме и цъкаме с език:-)))))
Много благодаря предварително!
TANGRA - специалист
http://www.knauf.bg/knauf/home.nsf/vPagesLookup/home~bg
Ако продължава нещо да има неясно след като прочетеш този сайт значи не си го прочел изцяло. има всичко схеми описания картинки и т.н.
Айде със здраве!
Levee - специалист
Благодаря за линка, поразглеждала съм сайта...Друго обаче имах предвид. Например: Що е то CD профил и какво е приложението му. Каква е разбиката с CW например...Кои са за стена, кои са за таван...? Ето такова обяснение - като за тапири като мен. http://www.knauf.bg/knauf/home.nsf/0/42 ... enDocument

От тук например мога да разбера какви видове профили има, но не и какво е приложението на всеки един от тях.
Ако Masteradmin-а например се наеме да напише такава статия, доста хора според мен ще бъдат благодарни.
marto - специалист
Накратко:

CD- носещ профил за тавани и предстенни обшивки (нарежда се като скара по тавана и стените,укрепва се с "окачвачи през 80-90 см)

UD-обкантващ (нивелиращ за някои)профил за стени и тавани

CW - профил за щендерни и двойно щендерни конструкции(преградни стени) само се редят,не се нуждаят от окачвачи :-D

UW - обкантващ профил за щендерни и двойно щендерни конструкции

CW и UW профилите имат различни размери в зависимост от ширината на преградната стена

CD и UD профилите също имат малко (за нас)нестандартни размери :

има CD с размери 18/40/18 мм и UD 20/20/20 мм но те се използват изключително рядко и ги няма по складовете ( мисля че не се бъркам за размерите им ...)

Дано да съм помогнал :wink:
Levee - специалист
Много благодаря!
Че от разните му сложни фигури изпускаме съществени неща:-)
Да питам още нещо, ако може - ако картона трябва да се сложи максимално близко до соновния таван - бетонова плоча в моя случай, как се закрепват UD-тата? Ние ги наметкахме с пирон-дюбели в бетона и на тях с рапидки закачаме самите картони. ОК ли е така?
marto - специалист
Когато правиш таван УДто се кове по стените,на 7-8 см примерно надолу от тавана,а ЦДто се реди като скара ... но защо задаваш този въпрос??специално за него има толкова снимков материал във форума.. :)
Levee - специалист
Ами защото точно тези 7-8 см. не искам да ги губя. Строителите са пообъркали малко нещата и са ми направили таваните по-ниски от стандартното. Ако ги сваля с още 7-8 см...

Тема "Всичко за Гипсокартона - от А и Б." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: