• 1
  • 2
gunoff - специалист
Здравейте,
От около месец мълчаливо чета форума и искам да благодаря на всички за полезната информация !
Сега по темата:
От около месец съм в ново жилище. В кухнята старите собственици не са могли да съберат хладилника до носещата колона и са я постеснили от едната страна с 2-3 см ( малоумници! ), но не това е проблема, а получилото се стеснение, което смятам да изправя с гипсокартон. Където е колоната подмазах ( шпакловах ) с каменит, но в съседство на колоната тухлите са подмазани с гипс. Не знам нужно ли е да шприцовам гипса с нещо преди да залепя плоскостта ( тя ще се лепи и върху шпаклованите с гипс тухли ) и ако да каменита върши ли работа ? Също така с какво лепило да залепя гипсокартона ?
За обръщане на дограмата с гипсокартон използвах гипс, но гипсокартонените летвички бяха тесни, а сега големият лист и бързото втвърдяване на гипса ме притесняват, а ми се иска лепилото да втвърдява бързичко.
velsi - Почетен майстор
Кое те притеснява? Да залепиш гипс върху гипс си е идеалния вариант. Но не се използва чист гипс! Има си специално гипсово лепило за лепене на гипскартон. Използвай него.
gunoff - специалист
ОК. Ще потърся такова лепило.
Благодаря!
veselin genchev - специалист
има ли алтернатива на това лепило?
veselin genchev - специалист
в моя град не намерих такова.
velsi - Почетен майстор
veselin genchev написа:
има ли алтернатива на това лепило?
Аз съм лепил с Теракол. С гипсова шпакловка също става. Въпроса е кой вариант е по-добър. Аз не се ангажирам да определя, защото не работя в тази област. Чисто любителски погледнато мене и двата варианта ме устройват като краен резултат.
veselin genchev - специалист
Мерси ,Velsi още днес ще го пробвам.
gunoff - специалист
veselin genchev написа:
има ли алтернатива на това лепило?
Прибавял съм към гипс 1/3 унифор по съвет на познат майстор ( но ми се стори, че пак стяга бързичко ). Не мога да ти дам обективно мнение за здравината на получената смес защото я използвах за "обръщане" на дограма с гипскартон.
ARTU - специалист
"Перлфикс" от Knauff :wink:
tihomir1111 - специалист
С CERESIT CM 11 ако няма друго,а другото е лепило или гипс за гипскартон
  • 1
  • 2

Тема "С какво да залепя гипсокартон върху гипс ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: