Palawnik - специалист
Може вместо дюбели да използваш винтове за дърво:
http://www.tmt-elkom.com/357/S231.html
Мисля че 6х100 ще ти свърши работа.

Обикновено гредите са на равни разстояния една от друга. Ако се поразкърти малко повече ми се струва че няма да има проблеми.

Дай по повече инфо от какво естество са трудностите ти.
hgtodorov - помощник
Това, че са на равни разстояния гредите е ясно, но как да го "хвана",т.е. как да открия 1-та и следващата?На съседите отгоре мога ли да им направя бели някакви.С шублера мера на места е 10 другаде 7см. дупка в мазилката и ако "напъна" отгоре на какво мога да попадна в смисъл да не им пробия пода на горните?{предполагам, че са с дюшeме}
velsi - Почетен майстор
Вземаш един здрав и остър шиш и пробваш с него. Като имаш ориентир долу горе колко е дебела мазилката можеш да прецениш къде потъва повече и къде опира на здраво, тоест на гредата. Ако това не ти помогне ще мислим друго.
Palawnik - специалист
Идеята ми е долу-горе същата като на Velsi.
Взимаш една пръчка арматурно желязо примерно 6 или 8 мм. На него си бележиш 10 см. Започваш да го промушваш в мазилката с леко завъртане докато потъне до белега. Там няма греда и преместваш на 15 и повтаряш. Ако опреш на твърдо на 6-8 см. значи там е греда.
Споко няма да направиш нищо на комшиите. Над замазката има слой от 10-15 см. който в пълен със сгур или някакъв друг пълнител. Над този слой има дюшеме. Ако е паркет има и замазка поне 2-3 см. Общо от твоя таван до дюшемето има поне 20-25 см.
Palawnik - специалист
Идеята ми е долу-горе същата като на Velsi.
Взимаш една пръчка арматурно желязо примерно 6 или 8 мм. На него си бележиш 10 см. Започваш да го промушваш в мазилката с леко завъртане докато потъне до белега. Там няма греда и преместваш на 15 и повтаряш. Ако опреш на твърдо на 6-8 см. значи там е греда.
Споко няма да направиш нищо на комшиите. Над замазката има слой от 10-15 см. който в пълен със сгур или някакъв друг пълнител. Над този слой има дюшеме. Ако е паркет има и замазка поне 2-3 см. Общо от твоя таван до дюшемето има поне 20-25 см.
hgtodorov - помощник
10х за съветите.Утре ще пробвам и ще кажа как е!
hgtodorov - помощник
Значи положението с моя гредоред е следното: въпросната стая е 3 на 4,15 м.Идеята ми беше CD профилите да са на късите стени, но се оказаха успоредни на гредите на тавана, а разстоянието между тях не е 60см(доста дупки направих докато го установя това) и реших да пусна CD-тата на дългите стени.Притеснява ме дали конструкцията ще е достатъчно стабилна като разтоянието е 4,15м, при положение, че CD-тата ще са хванати на 8 точки(6 окачвача и 2 в UD-тата)? А и един от специалистите в сайта казва,че като се опъне конеца под профилите да са на 1мм от него(мойте висят и с просто око като ги видиш), и ако опират, с подръчни средства да се повдигнат.Не се ли нивелират когато се хващат за окачвачите, и ако не, какви са тези подръчни средства и как става нивелирането с тях?Предварително благодаря на всички които ми окажат помощ, като ми отговорят на запитванията.
leonardo_vd - модератор
hgtodorov написа:
Притеснява ме дали конструкцията ще е достатъчно стабилна като разтоянието е 4,15м, при положение, че CD-тата ще са хванати на 8 точки(6 окачвача и 2 в UD-тата)? А и един от специалистите в сайта казва,че като се опъне конеца под профилите да са на 1мм от него(мойте висят и с просто око като ги видиш), и ако опират, с подръчни средства да се повдигнат.Не се ли нивелират когато се хващат за окачвачите, и ако не, какви са тези подръчни средства и как става нивелирането с тях?Предварително благодаря на всички които ми окажат помощ, като ми отговорят на запитванията.
Koнструкцията ще е стабилна, а относно нивелирането е фасулска работа. Нивелираш средния профил и намираш нещо право/като мастар/ и с негова помощ като го опреш в УД-то и нивелираното ЦД завиваш останалите ЦД-та. :wink:
hgtodorov - помощник
С мастара ми е ясно,но Admin в графата "Декориране" в темата "Окачен таван с ГК на едно ниво" 2 част показва, че преди да се за захванат ЦД-тата за окачвачите, трябва да са нивелирани с подръчни средства.Ей това ни ми е ясно.Профил дълъг 4м. няма как да е в идеално хоризантално положение,като само в 2-те крайни точки е опрян а и как се нивелира с подръчни средства и кои са те.Сравнително грамотен съм в някои домашни строителни дейности, но с тази за първи път са захващам.Според мен нивелирането трябва да стане при самото захващане на ЦД-то към окачвача.Ако не те затруднява погледни Admin как го показва, и ми поясни.Благодаря предварително!
leonardo_vd - модератор
hgtodorov написа:
Според мен нивелирането трябва да стане при самото захващане на ЦД-то към окачвача.
Toчно така. Аз ти обясних как да стане по най-бързия начин, а ти си решавай.

Тема "проблем със стабилното монтиране на окачвачите на тавана" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: