hgtodorov - помощник
Христо се казвам и имам проблем с тавана в една от стаите в къщи,на който искам да поствя ГК. При монтирането на окачвачите с дюбели{6/60 и влизат целите}, при подръпване на окачвача те излизат.Виждам че мазилката е рехава и при почукване върху нея кънти на кухо. Моля за практичен съвет.
Тани - модератор
Къртиш мазилката и хващаш директно в бетона. И ползвай задължително МЕТАЛНИ дюбели (анкерпирони)!
hgtodorov - помощник
Стаята е гредоред с мазилка{поне 7 см}, а и вече съм монтирал UD-тата.Трябва ли да ги махам при положение, че само тавана ще е с ГК?
inkovsv - специалист
Ако можеш да нацелиш гредите от гредореда,с дълги винтове хващаш окачвачите за тях през мазилката.
velsi - Почетен майстор
inkovsv написа:
Ако можеш да нацелиш гредите от гредореда,с дълги винтове хващаш окачвачите за тях през мазилката.
Aма разбира се! Щом е гредоред задължително в гредите, не в мазилката!
vuikata - напреднал
то и аз сам с гредоред гледаш да олучиш гредите иначе не става. трябва да видиш на каде са насочени гредите
hgtodorov - помощник
А ако след като разпробия дупките за окачвачите ги подсиля т.е. напълня с някакво лепило{керамкол имам в наличност}и ги монтирам като изчакам да засъхне,решение ли е за проблема? И все пак с каква сила трябва да се опънат окачвачите след монтажа, защото доста такава влагам?
hgtodorov - помощник
След като намеря гредите, какви дюбели да използвам, в смисъл като вид, при положение, че ще се захващат в дърво?
inkovsv - специалист
Без дюбели,дълги винтове - 9-10 см.
hgtodorov - помощник
Трудно намирам гредите.Някакви начини?

Тема "проблем със стабилното монтиране на окачвачите на тавана" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: