• 1
  • 2
simeonov_74 - специалист
Здрвейте майстори.Искам да питам преди лепенето на фаянса върху зеленият картон, дали трябва да се грундира с дълбокопроникващ грунд тъй като аз го направих вече и ако не е трябвало как да го поправя.МОЛЯ МНОГО СПЕШНО.
крум - специалист
Да, трябва.
След това трябва да се сложи водоизолация на местата с постоянно течаща вода (под душа, и на пода, ако ще тече вода от там).
И никакви простотии от рода "да надраскаме картона с пирон, че да хване лепилото по-добре" или "шпакловка с лепило и мрежа, че да не паднат плочките" :-D
leonardo_vd - модератор
крум написа:
Да, трябва.
След това трябва да се сложи водоизолация на местата с постоянно течаща вода (под душа, и на пода, ако ще тече вода от там).
И никакви простотии от рода "да надраскаме картона с пирон, че да хване лепилото по-добре" или "шпакловка с лепило и мрежа, че да не паднат плочките" :-D
Имаш 1000% подкрепа на мнението ти от мен.
moni8888 - напреднал
А за каква водоизолация става въпрос?
desss - специалист
на мен пък ми казаха, че гипсокартона не издържал тежеста на плочките, и след време "увисвали" :?
SHL - специалист
desss написа:
на мен пък ми казаха, че гипсокартона не издържал тежеста на плочките, и след време "увисвали" :?
Излъгали са те :) Ако картона е правен от бригада тип "горска чета" може и да увисне,а иначе укрепен добре от хора, които им е ясна професията, нямаш ядове. Може човекът, който ти го е казал да е видял изпълнение от рода на "я,крив картон - са че го напуним с мазилкя" :-D В случая и на двамата майстори - катронджията и плочкаджията не им е било ясно с какво се захващат :lol: При нормално изпълнена работа проблем не може да възникне, нито с картона, нито с плочките.
Горните мнения ги подържам и аз!
крум - специалист
Аз ползвах на Церезит. Мисля, че беше CR65 или нещо такова.
Маже се със шпакла или с четка.
bgeorgiev - помощник
Задължително ли е плочките да се лепят върху зелен картон ако не са в баня? :?
leonardo_vd - модератор
bgeorgiev написа:
Задължително ли е плочките да се лепят върху зелен картон ако не са в баня? :?
НЕ
bgeorgiev - помощник
Благодаря за бързия и конкретен отговор :o
  • 1
  • 2

Тема "Фаянс върху гипскартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: