naB4o - специалист
Здравейте аз съм нов в този форум. Казвам се Павел и съм на 21 години от Варна. От 4-5 месеца редовно си следя форума, а откакто се върнах в България темата, разглеждам доста темите за ГК. И се заех да си оправям апартамента :) Направих си окачен таван, и изолация на стената към балкона :) Що-годе мисля че като за първи опит се получиха сполучливи :) Въпросите ми са следните:
1. Където по гипсокартона има обелено от картонното покритие (само като 1 пласт тънка хартия, така че да се вижда кафеникавият пласт) трябва ли да се замаже отгоре? И примерно ако има леко задиране или вдлъбване, там трябва задължително да си се измаже нали така :-D
2. Където имам ъгли на стаята (изпъкнали) съм виждал да се слага алуминиев ъгъл (така да го нарека) и искам да попитам как точно се инсталира, в смисъл направо се замазва отгоре или има друга технология :) (не видях в темите инфо затова питам)
3. Относно фигурането видях темите, но не разбрах някои неща : какво ще рече "ръце" - броя на слоевете фуга ли ? И относно фугиращият материал, имам притеснения какво да си взема :?
Май това е засега :-D
tihomir1111 - специалист
naB4o написа:
Здравейте аз съм нов в този форум. Казвам се Павел и съм на 21 години от Варна. От 4-5 месеца редовно си следя форума, а откакто се върнах в България темата, разглеждам доста темите за ГК. И се заех да си оправям апартамента :) Направих си окачен таван, и изолация на стената към балкона :) Що-годе мисля че като за първи опит се получиха сполучливи :) Въпросите ми са следните:
1. Където по гипсокартона има обелено от картонното покритие (само като 1 пласт тънка хартия, така че да се вижда кафеникавият пласт) трябва ли да се замаже отгоре? И примерно ако има леко задиране или вдлъбване, там трябва задължително да си се измаже нали така :-D
2. Където имам ъгли на стаята (изпъкнали) съм виждал да се слага алуминиев ъгъл (така да го нарека) и искам да попитам как точно се инсталира, в смисъл направо се замазва отгоре или има друга технология :) (не видях в темите инфо затова питам)
3. Относно фигурането видях темите, но не разбрах някои неща : какво ще рече "ръце" - броя на слоевете фуга ли ? И относно фугиращият материал, имам притеснения какво да си взема :?
Май това е засега :-D

Прикачен файл

Изобр058.jpg
готов ъгъл за боядиесването
Изобр058.jpg (19.47 KиБ) Видяна 3090 пъти

Прикачен файл

Изобр059.jpg
това е подготовка за слагане на ъгъла
Изобр059.jpg (26.12 KиБ) Видяна 3090 пъти
tihomir1111 - специалист
А въпроса какво е ,,ръка,, да това са пластовете гипс,които се нанасят,но след като е изсъхнал предходният.Обикновенно се работи на две ръце,шкурене със шкурка 120,150.Кадето има обелено и наранено,леко със шпатула и гипс се минава.Относно фугиращият материял-добрия е доста скъп,но си стува.Иначе турски САТЕН върши работа.Успех и ако има нещо питай
Тани - модератор
ВСЯКА една грапавина , вдлъбнатина или неравност се шпаклова . Алуминиевите ъгли предварително се захващат с такер с телчета 6-10 мм. Няма определен броя ръце , които се шпаклова - зависи от крайния резултат -колкото повече опит - толкова по-малко ръце :-D

Тема "Няколко питания относно ГК" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: