The_FAN - специалист
radoraev написа:
Върха на сладоледа беше като видех как става лепенето на плочки върху гискартон в баня от страхотни майстори които лично познавам-----ами просто ги лепят със силикон и толкоз
Не виждам някакви проблеми аз лично в ГК в баня-а все пак съм най-добрия майстор в България :flucht:
:megaeek:
ебати наглото :)
elby - специалист
bucho написа:
velsi написа:
Ти на кое казваш обикновено?
Гипскол на Боро.

Благодаря ти за отговора. Ще търся тези, които ти написа.
При мен бянята е намазана с блажна боя.Дали ще държи с това?
Чаро - Акълия
[url] http://www.ceresit.bg/products/index.html [/url] виж това при блажна боя маалко е скъпо
иначе трябва да надереш боята


п.п за ЦМ 16 става въпрос - гледам че линка не е директен
elby - специалист
А да питам-ф20 тръби,положени върху стената могат ли да се скрият по този начин?Колко е дебел този гипскартон?А в стената няма възможност да се копае,защото е тънка 3-4см.
dobromir.marinov - специалист
От няколко години, всички бани които правя ,първо ги изправям с картон и после плочките с циментово лепило.Когато ми се е налагало да махна вече залепена плочка ,тя се отлепяше със хартията на гипскартона.Преди няколко седмици трябваше да се свалят плочките залепени върху ГК в една малка баня,работата отне 20 минути -инструмента беше шпатулка ,стените останаха на гипс.Мисля си че това е така защото циментовото лепило втвърдява по-бавно и водата в него разлепва хартията на ГК.Сега когато лепя плочки върху ГК ползвам лепилото за картон , но това на Норгипс не го харесвам.
А за силикон не съм сещал ,но идеята е много добра.
крум - специалист
Имаше ли хидроизолация в/у картона?
elby - специалист
А гипскартона в банята ако го хвана с гипсово лепило дали ще държи?
Или трябва теракол?
The_FAN - специалист
elby написа:
А гипскартона в банята ако го хвана с гипсово лепило дали ще държи?
Или трябва теракол?
Виж темите за лепене на гипсокартон в търсачката. По принцип с нито едно от двете не се лепи. Има си лепило за гипсокартон - Perlfix се казва това на Knauf. И другите производители на продукти за сухо строителство прдлагат такива. Точно от това не трябва да се пести - лепилото ще ти държи картона на стената а върху него са плочките...ако падне връщането назад ще е голямо :datz: :headbash:

Тема "Импрегниран гипс картон в банята и тоалетната" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: