andonis - напреднал
имам следния проблем,трябва да облека комина на камината с гипскартон.Каакъв картон да използвам,ще издържи ли лепилото/защото не мога да хвана картона на конструкция/.Няма ли в следствие температурните разлики лепилото да изпусне?Предварително благодаря за помоща.
leonardo_vd - модератор
andonis написа:
имам следния проблем,трябва да облека комина на камината с гипскартон.Каакъв картон да използвам,ще издържи ли лепилото/защото не мога да хвана картона на конструкция/.Няма ли в следствие температурните разлики лепилото да изпусне?Предварително благодаря за помоща.
Аз не бих го лепил, и все пак бих потърсил начин за конструкция. А картон трябва да е противопожарен /червен или бял с червени букви/
andonis - напреднал
проблема е че наистина не мога да направя конструкция/няма никаква възможност/
marto - специалист
шпакловай комина 2-3 пласта с лепило за плочки и тогава залепи картона като неможе конструкция
GeorgiRadevDu - специалист
Аз лично съм си облицовал комини с ГК, налепене. Тарикатлъка е да събориш старата мазилка до здраво ,една груба шпакловка с лепило и след като изсъхне лепи на воля. АКО ИМАШ ТЕЧ (ЧЕРНИЛКА) лепи от
зеления ГК. Задължително смени розетката и я подмажи от вътре с лепило.
leonardo_vd - модератор
Червен картон.Задължително.
lyki - специалист
Аз не бих го лепил, и все пак бих потърсил начин за конструкция. А картон трябва да е противопожарен /червен или бял с червени букви/
Ok а няма ли от темпрратурата на комина да се деформират диблите на зглобките захващащи конструкцията?И как бихте посъветвали да се изгради конструкцията на комин с размери 25/55см ?Вертикално разположени профилите биха изолирали по добре комина от проклетите черни течове.
stokie - специалист
leonardo_vd написа:
Червен картон.Задължително.
обикновения белия не става ли ?

Тема "как да залепя гипскартон на комин?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: