Чаро - Акълия
Значи, как да процедирам в следната ситуация?
къща бетон + тухли четворки, строена преди 10-12 год. по тогавашни "технологии" гледам са слагали четворки (парчета) напреко на зида. По финансови и сезонни и др. проблеми ми се налага да я изпраскам с картон от вътре и след това да я изолирам отвън.
картона е единствения вариянт в цялата къща 4 етажа и 480 РЗП има сигурно 2-3 до 5 прави ъгли , а за стените и таваните не ме питайте!!!! :shock: :shocked:
направил съм една стая преди 6 год с ГК и видимо няма проблеми но.....
тухлите не са измазани нито отвън нито отвътре, само са "фугирани" отвътре и то отгоре-отгоре :lol: .
Притеснението ми идва от това че ако забие някой дъжд и просмука влага ще стане :scared: :wuah:
някви идеи да имате :? наилон преди ватата или нещо друго? има и финансов момент в избора на матерял...


малко офф .. след доста търсене, питане, нерви, пари за опити с видира, там неквим немски, италиански... го открих-[url]http://www.hilti.com/holcom/modules/prc ... OID=-23603[/url] :prayer: нема такова животно...
Profi Stroi - специалист
Ами вместо картон можеш да позлваш изолация .
Примерно фибран 3-5-ца .
Но колко по право ще стане не се знае.
Че ще е по бавно е ясно.
Че ще е по мърляво пак така.
Но пък че ще ти е по евтино осбенно ако не го правиш ти това май е един от плюсовете.
А втория който за момента сам предизвика е че ако завали няма да стане :scared:
Иначе ако излезе нещо друго като вариянт ще се радвам да го разбера .
Бягай от мазилка,шпакловка само това мога да ти кажа.
Ще изкараш кошмарни 5-6 месеца освен ако не е турбозолна но така няма да спестиш много ако я предпочетеш.
Чаро - Акълия
че ще е карто -ще е купил съм СТОТИЦИ квадрата !!
че ще го правя аз ЩЕ!!
и... спалнята стои вече години без видим проблем :2thumbs: или пукнатина- тя е с югозападно разположение
мислех за някви наилони под цялата конструкция хванати с утките и окачвачите, но не мисля че ще изкара време (незнам кога ще събера "парички" за отвън то са си над 450м2 ) друг вариант е с пяна по вс възможни фуги и цепки :-k но и тя просмуква.
за мазане не ща и да чувам :down: то самото име си говори. ще кача снимки да видите за кво иде реч
без майтап-маистора беше ветеран от войната =D> но останал с едно око и както каза един приятел и колега "като затворя левото око всичко става още по криво ма кат затворя десното, всичко е перфектно"
rockwall - майстор
мисля че 450кв.м не са много - на мен миналия април ми мазаха на 3лв. кв.м. - ако искаш пиши ми на лични - ще се свържа с майсторчетата - ходят из цялата страна

Тема "неизмазана тухла 4-ка и гипсокартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: