brin - помощник
Първо поздравления за форума. От година го следя и прилагам идеи по ремонтите ми в къщи, за сега от другите раздели.
Стигнах и до ГК.
Имам няколко питания, но 1 х 1.
Предстои ми обличане на носеща бетонна колона (която не мога да разкарам) с ГК. И понеже е 33х31, и не искам да излизам много с диаметър предпочитам да налепя по нея ГК, вместо с профилна конструкция.
Ако е възможно предполагам, че е с въпросните "кюфтета".
Моля за малко инфо за тях, и в случая и дали да е с тях или сместа им през гребен? Трябва ли да сваля старата шпакловка и да стигна до бетон или може върху нея?
Блягодаря за вниманието
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Не си чел достатъчно. Ако би, нямаше да питаш баш точно това и точно така. Айде пак в библиотеката! :roll:
brin - помощник
Точно с толкова думи можеше и да ми отговориш, като беше решил да пишеш.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
brin написа:
Точно с толкова думи можеше и да ми отговориш, като беше решил да пишеш.
Ооо, не! Щом от всичко писано не си схванал кога е на кюфте лепилото, кога на гребен и тн и тн. Наистина ти трябва още четене, разглеждане, осмисляне.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Уф!
АКО са ти равни и НИВЕЛИРАНИ стените (на колоната) лепиш на гребен. С дюбели. Здраво и плътно.
АКО има нужда от нивелация, лепиш на топка. С дюбели.
АКО е много криво ...
Ако колоната не е в гаража, а в жилищно помещения, слагаш и изолация. Най-добре минерална вата (плоча), може и някакъв стиропор за ВЪТРЕШНА изолация.
....Е, ако беше ...чел ...
Айде, успех!
leonardo_vd - модератор
Максимално пространство се печели като картона се кове директно с дюбели със шайби. Такива шайби си донесох от Италия, но може би и тук ги има. В зоната която влиза дюбела имат вдлъбнатина и са максимално тънки. Абе точно за тая работа са, но това се прави като колоната ти е права.
brin - помощник
Права е.
Благодаря много и на двама Ви!
brin - помощник
Леонардо, днес цял ден обикалях по магазините във Варна, всичко си купих, но само такива дюбели със шайби не можах да намеря. Нито в комплект, нито по отделно. Можеш ли да ми обясниш точно какво представляват, или от какво мога да импровизирам, че ми се спъва вкъщи работата, а приятелката ми взе да недоволства, предвид, че хола е с д-то нагоре. А на някоя рисунка или снимка съвсем бих се възрадвал ;)
Благодаря предварително.
leonardo_vd - модератор
brin написа:
Леонардо, днес цял ден обикалях по магазините във Варна, всичко си купих, но само такива дюбели със шайби не можах да намеря. Нито в комплект, нито по отделно. Можеш ли да ми обясниш точно какво представляват, или от какво мога да импровизирам, че ми се спъва вкъщи работата, а приятелката ми взе да недоволства, предвид, че хола е с д-то нагоре. А на някоя рисунка или снимка съвсем бих се възрадвал ;)
Благодаря предварително.
Ще ти ги снимам въпросните шайби, а маже да импровизираш с кръгчета изрязани от някакви профили, но за това се иска малко повечко нерви. И този вариант съм използвал.
brin - помощник
Благодаря ти Леонардо, а иначе със стандартен дюбел-пирон за цимент ли се коват? Предполагам се разтиковат, дупчи се, поставя се дюбела, ГК , тази прословута шайба и се притяга с прилежащия пирон?

Тема "Облицоване на колона с ГК" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: