leonardo_vd - модератор
brin написа:
Благодаря ти Леонардо, а иначе със стандартен дюбел-пирон за цимент ли се коват? Предполагам се разтиковат, дупчи се, поставя се дюбела, ГК , тази прословута шайба и се притяга с прилежащия пирон?
Toчно така.. :wink: Нямах време днес да снимам, но и да снимам съм сигурен че няма да си намериш такава шайба. Импровизирай.
Разгледаи в този сайт и ще видиш МНОГООО неща които не се внасят у нас. http://www.akifix.com/
Eто за тази малката става въпрос.
Изображение
brin - помощник
Да, разбрах. Ами всъщност след 1 дневни обикаляния във Вн не успях да намеря такива и си изрязах от много тънка ламарина с диаметър 2 см. и мисля, че се получи. Като го свърша ще пратя някоя снимка. Сега ще видим с шпакловането върху тях какво ще се получи. Там има ли тънкости?
leonardo_vd - модератор
brin написа:
Да, разбрах. Ами всъщност след 1 дневни обикаляния във Вн не успях да намеря такива и си изрязах от много тънка ламарина с диаметър 2 см. и мисля, че се получи. Като го свърша ще пратя някоя снимка. Сега ще видим с шпакловането върху тях какво ще се получи. Там има ли тънкости?
:wink:
Тънкости има във всичко.
CoolM - помощник
Незнам какви са тези винтове дето ще ги слагаш ама няма да ти помогнат ако не ти залепне картона като хората . Ако залепне пак не ти трябват.
Разбъркай рядко лепилото и нищо друго не ти трябва .
Изрежи двете срещуположни страни на колоната с 10 см по големи от необходимото и ги залепи. след като изсъхне подмажи хубаво правните места , между колоната и гипс картона.Докато ги лепиш, следи разстоянията от двете страни на картона да са еднакви както и в долния и горния край на картона. след това изрежи другите 2 страни такаче да влизат между стърчащите картони по около 5 см от всяка страна.
като ги лепиш сложи правия ъгъл като съвпадне от едната страна ще ти излезе и другата ако си направил всичко както трябва . изрязваш стърчащия картон и си готов.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Аз не разбрах защо да е рядко лепилото.
CoolM - помощник
рядкото лепило най - лесно попива в бетона .
А за да хване здраво му трябва време да попие.
Рова е голямата тънкост, която повечето майстори не я знаят,
и затова си помагат с дюбели :)
Е и колоната да е почистена от прах , ако е в вас и искаш да се престараеш , навлажни колоната с метличка :)
И рядко ама да става на топки все пак .
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Е, накрая се разсмях.
CoolM - помощник
Докато се смееш направи си стената както си знаеш сложи си дюбели или каквото си решиш.
После си сложи един климатик на нея , и ще ти напомня с тракане всеки път, да ми се смееш.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Рядко, ама на топки.
Сори, хич не е смешно.
CoolM - помощник
n_a
Първо помислих че човека пита , защо да е рядко, имуи му отговорих.
После видях , че си майстор :)
Не се засягай.
Просто се учи .
Първите ми постове бяха като на АЗ гледам от 2 години са първи в класацията на коментарите .
Съберете се всички дето слагате дюбели като лепите , да ви покажа как се прави .
ГЪСТО СЕ ПОЗНАВА АКО Е НА КОНЦИ, ДОКАТО ГО БЪРКАШ.
казваме ми още жадно в моята фирма .
За рядко си трябва усет и майстор да хвърля топките.

Тема "Облицоване на колона с ГК" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: