• 1
  • 2
ktamara - специалист
Залепихме гипсокартона с обикновенно лепило за гипсокартон, но лепилото не се хвана за панела. По панела има няква шпакловка като от талк. Лепилото ли не е правилно или трябва да се обработи стената с нещо друго предварително?
Последна промяна от ktamara на вт мар 25, 2008 8:10 pm, променено общо 1 път.
Takezo Sensey - модератор
ktamara написа:
Залепихме гипсокартона с обикновенно лепило за гипсокартон, но лепилото не се хвана за панела. По панела има няква шпакловка като от талк. Лепилото ли не е правилно или трябва да се обработи стената с нещо друго предварително?
да не е винерваис , ако е така много много лошо , трябва да има здрава основа , или поне направи грунд , ако ли не готов поне теракол и Ц200
ktamara - специалист
Грунд ще сложа, а си мислех да пробвам и с малко по-разредено лепило. Предложиха ми някакъв грунд на BORO. Как мислите?
masterval - майстор
Човече, не е много ясно положението ти.
Пържил ли си кюфтета някога? Преди да ги оваляш в брашно кюфтето ти лепне по ръцете, а след овалването - не. Ако ме разбираш, преди лепенето е трябвало да се почисти - винервайс ли е, просто варосано ли е (това ми изглежда по-правдоподобно, понеже го описваш като талк, а и ако беше някаква фина шпакловка с винервайс, надали щеше да ти падне стената).
Лепилото най-вероятно си е каквото трябва, а основата - не.
Кво праим? Преди грундирането свали "талка" - както се сваля постно преди латекс, грундирай хубаво (може и с Боро, а може и с Артефикс - 1 литър ти стига). Пробвай пак да налепиш Г/К и пиши, ако пак ти падне :wink:
ktamara - специалист
грундирах с някво БОРО, розово на цвят (забравих му името точно как беше), нанесох лепилото на стената (а не на гипсокартона както е предписанието), и сега не хлопа на кухо никъде, а и така здраво се закрепи, че ако ми се наложи да го махна незнам как ще стане направо :-D
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Според мен няма много мисъл в това лепилото да се нанася на картона. Става двойно по-тежък, омеква и се гъне. Само веднъж го правих, плочата за късмет не се счупи и оттам насетне по стената лепилото :).
ktamara - специалист
И още едно бързо въпросче:

Как се казва профилa който е под този профил (за правенето на извивките) и от къде мога да си купя такъв.


Изображение
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
В магазините, от които си пазарувам профили разни, просто са подпрени и им висят етикети с цени. Посочвам избрания, пожелавам количество и докато стигна каса, ме чакат овързани. Минимум приказки с компетентни консултанти. На теб за какво ти е да им знаеш имената*?


...........................
* на профилите

Шегувам се.
simeonov_74 - специалист
Гъвкав ПВЦ профил(ъгъл) .Имаги навсякаде.
The_FAN - специалист
ktamara написа:
И още едно бързо въпросче:

Как се казва профилa който е под този профил (за правенето на извивките) и от къде мога да си купя такъв.


Изображение

Човека пита с какъв профил да обканти извивките за да хване картона... с UD приятел но трябва да му нацепиш перата...
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за лепило за гипсокартон и още нещо Updated" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: