• 1
  • 2
ilko81 - напреднал
За изравняване на стените.
W123 - специалист
E koлко са криви тези стени че ще ги изравняваш с картон.Я хубаво си калкулирай разходите че с този картон да не ти излезе златна стената.Сметни веднъж с картон и веднъж с вароциментова мазилка да видиш кое ще ти е по-изгодно...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
velsi, прости, но не мога да се сдържам. Конкретно в случая, човекът така го писа, все едно именно стиропорът ще придаде нужната влагоустойчивост. Което си е ... невярно.
Странничко е, че мен обвиняваш, а ти ми правиш на мен оценки.
Моля те, най-сериозно, води си записки къде греша. Не къде изобщо се обаждам, а именно когато греша. Обещавам да се поуча.
velsi - Почетен майстор
Аз не ти правя оценка, а ти обръщам внимание на нещо, което прави грубо впечатление. Ще се радвам, ако критиката ми е наистина градивна.
skyfx - специалист
Така правят сглобяеми къщи:

Прикачен файл

1186579072137030.jpg
Легенда:



1. Минерална вата

2. OSB

3. Гипсокартон

4. Гипсофазер

5. Допълнителна топлоизолация
1186579072137030.jpg (41.93 KиБ) Видяна 8632 пъти

Прикачен файл

picture (13).jpg
picture (13).jpg (4.78 KиБ) Видяна 8632 пъти

Прикачен файл

picture (72).jpg
picture (72).jpg (19.15 KиБ) Видяна 8632 пъти

Прикачен файл

outside panel.gif
Външен панел

1. Фриз 10.4/4.5 cm
2. Мин. вата 10 cm
3. Гипсофазер 1 cm
4. OSB 0.9 cm
5. Гипскартон 1.25 cm
outside panel.gif (13.89 KиБ) Видяна 8632 пъти
CoolM - помощник
много пъти съм правил куфари и елементи с гипскартон на вършни стени.
Ама не мисля че е добре. казвам им на хората ама ... като плащат и по пода ще им го наредя :)
Ако е за цели стени не става . Ако е за някои кутия или нещо такова купи си аква-панел на споменатата фирма кнауф :). Него го дават за външна обшивка и 100% влагоустойчив. Цената му е към 25 лв квадрата обаче.
Има подобни плоскости на френската фирма ЛАФАРЖ цената им е 10 -12 лв квадрата . Ако е за в вас и втория вариянт е добър.
А АКО някои иска и само картон ще му сложа на фасадата :) защо му е гипс картон :)
  • 1
  • 2

Тема "Външна стена от гипсокартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: