• 1
  • 2
ilko81 - напреднал
Здравейте, искам да попитам с какво трябва да обработя влагоустойчив гипсокартон сложен на външна стена за да мога след това да го боядисам и да бъде защитен от външните влияния. Благодаря Ви!
ilko81 - напреднал
Никой ли неможе да ми отгожори на въпроса?
masterval - майстор
Явно никой не е правил още външна стена от гипс :? Защо ли?
LazarGanev - "Велик майстор"
Виждал съм технологията на две различни фирми за изграждане на дървени къщи. Конструкцията е от дървени греди, отвън слагат гипскартон, като веднага го шпакловат и лепят стиропор. Само боя без стиропор няма да може да спаси гипса от влагата.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
LazarGanev, верно си голем сладур.
Само боя без стиропор няма да може да спаси гипса от влагата.
Отде това ти самочувствие, та да даваш строителни акъли?
velsi - Почетен майстор
:? Хмм, а аз съм се чудил n_a защо откакто си тука си мислиш, че само твоето мнение е правилно и винаги твоята дума е последна? :? Забелязвал съм го в много теми и до сега съм се сдържал да те попитам само и само за да запазя добрия тон и да не разпалвам излишно страстите. За какъв се имаш всъщност та си позволяваш да даваш оценка на това кой колко и от какво разбира и какви съвети да дава или не?!
housedoktor - майстор
Правено е :))))) Така е била къшата дето правих преди.Но след това друг майстор закова итонг с гвоздеи.собстевеника ми предостави тази забележителни фотография.Може админа да я премести,където и е мястото -в Майстори менте

Прикачен файл

2328897995_1fb5579b9b.jpg
2328897995_1fb5579b9b.jpg (120.1 KиБ) Видяна 13137 пъти
masterval - майстор
Вземам си думите назад :headbash:
Къщичката, Доктор Хаос, явно така е правена за продан :?
Но има интересни неща...

Прикачен файл

For sale.jpg
For sale.jpg (152.8 KиБ) Видяна 13125 пъти
ilko81 - напреднал
Ето го отговора, намерих го в саита на KNAUF:
Може ли да се монтират гипсокартонени или гипсофазерни плоскости при външни облицовки?
• В случаите на облицовки в лоджии и дълбоки стрехи при неотговорни обекти и след допълнителна импрегнираща обработка се допуска използването на влагоустойчиви гипсокартонени плоскости или гипсофазерни плоскости; Като изпитана и сертифицирана система Кнауф предлага пълната термосистема, състояща се от гипсокартонена или гипсофазерна плоскост като основа, върху която се полагат последователно следните слоеве: експандиран полистирол за външно приложение, лепилна шпакловъчна маса, стъклофазерна армираща тъкан, шпакловка, грунд за мазилка и финишно покритие минерална или друг вид мазилка.
Благодаря на всички за отговорите!
velsi - Почетен майстор
Е, то ако ще слагаш стиропор и ще шпакловаш за какво изобщо да слагаш гипскартон. По-добре направо върху тухлите.
  • 1
  • 2

Тема "Външна стена от гипсокартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: