• 1
  • 2
flecher1 - специалист
АЗ имам идея, но не знам дали е правилно - в кухнята ми има влага , решил съм да лепя по стените първо фибрант, после да шпакловам фугите
и след това да облеча стаята с влагоустойчив/зелен/ гипосокарон
Моля дайте ми съвет за влагата.
Последна промяна от flecher1 на съб юни 14, 2008 5:03 pm, променено общо 2 пъти.
The_FAN - специалист
какво те интересува по-точно ако може да помогнем...?
Ако ти си правил нещата които си пуснал като снимки в друга тема не би трябвало да има непознат за теб профил или крепежен елемент...
flecher1 - специалист
flecher1 написа:
може ли някой да ми каже някакъв сайт за със снимки на всички профили и окачвачи на Кнауф
аз съм правил всичко но има мого работи които не съм виждал още.Предстои ми да слагам гипсокартон на бетонна плоча и не знам какви дюбели да ползвам за директните окачвачи, защото тези снимки са на гредоред.
АЗ имам идея, но не знам дали е правилно - в кухнята ми има влага , решил съм да лепя по стените първо фибрант, после да шпакловам фугите
и след това да облеча стаята с влагоустойчив/зелен/ гипосокарон
Моля дайте ми съвет за влагата.

Прикачен файл

Picture 005.jpg
Picture 005.jpg (127.09 KиБ) Видяна 6105 пъти
flecher1 - специалист
flecher1 написа:
може ли някой да ми каже някакъв сайт за със снимки на всички профили и окачвачи на Кнауф
аз съм правил всичко но има мого работи които не съм виждал още.Предстои ми да слагам гипсокартон на бетонна плоча и не знам какви дюбели да ползвам за директните окачвачи, защото тези снимки са на гредоред.
АЗ имам идея, но не знам дали е правилно - в кухнята ми има влага , решил съм да лепя по стените първо фибрант, после да шпакловам фугите
и след това да облеча стаята с влагоустойчив/зелен/ гипосокарон
Моля дайте ми съвет за влагата.

Прикачен файл

Picture 023.jpg
това са първите ми изпълнения
Picture 023.jpg (145.13 KиБ) Видяна 6101 пъти
rusev - специалист
Ето това използвам аз за закрепване в бетон.
http://www.steeldesign.bg/bg/fasteners/ ... ria_id=293
flecher1 - специалист
flecher1 написа:
може ли някой да ми каже някакъв сайт за със снимки на всички профили и окачвачи на Кнауф
трябватми дюбели за тухла четворка имали такива и какво претставляват
Антония - специалист
Днес купих дюбели за тухла четворка от Киров: има всякакви размери, всичко зависи от тежеста на това, което се опитваш да закрепиш с тях. Преди време взимахме за кухненските шкафове, бяха дълги 15 сантиметра и дебели колкото показалеца ми. Днешните са за огледалото в банята и затова са само 7-8 см дълги и около 4-5 мм в диаметър.

И въобще -- дори за мен, женката, въпросът ти е странен :)
flecher1 - специалист
Антония написа:
Днес купих дюбели за тухла четворка от Киров: има всякакви размери, всичко зависи от тежеста на това, което се опитваш да закрепиш с тях. Преди време взимахме за кухненските шкафове, бяха дълги 15 сантиметра и дебели колкото показалеца ми. Днешните са за огледалото в банята и затова са само 7-8 см дълги и около 4-5 мм в диаметър.

И въобще -- дори за мен, женката, въпросът ти е странен :)
вапроса не е странен трябватми за захващане за директни укачвачи заСД на които ще лежат кухненски шкафове
Matchless - специалист
Дюбел пирон пвц от 6/36 нагоре.Слагай и в страничните дупки на окачвача щом ще има допълнително натоварване.Ако не хващат добре ще ти кажа(напиша) една малка тънкост-подлагаш едно парче картом под окачвача и тогва слагаш дюбела.На снимиките видях че има стара мазилка...на нея рядко се захващат добре ...имаш обще взето два варианта:или къртиш мазилката до тухла където ще е окачвача или вместо дюбел ползваш рапитки за дърво с широка резба и захващаш директно в мазилката.
  • 1
  • 2

Тема "НАПРАВИСАМ.bg Форуми -> Всичко за Гипскартона и Гипсфазер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: